captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: šiuolaikinė lietuvių dramaturgija teatre

Dažnai kalbėdami apie dramaturgiją galime išskirti tik vieną kitą autoriaus pavardę, kūrinį, o ir šalies teatrai nedažnai imasi lietuviškų pjesių. Kita vertus, pažiūrėję į keletą pastarųjų teatro sezonų pamatysime, jog pagal lietuvių autorių pjeses pastatyti spektakliai tapo svarbiais įvykiais teatre.

Literatūros, teatro žinovai pastebi, kad šiuolaikinė lietuvių drama išgyvena ne pačius geriausius laikus: dažnai kalbėdami apie dramaturgiją galime išskirti tik vieną kitą autoriaus pavardę, kūrinį, o ir šalies teatrai nedažnai imasi lietuviškų pjesių. Kita vertus, pažiūrėję į keletą pastarųjų teatro sezonų pamatysime, jog pagal lietuvių autorių pjeses pastatyti spektakliai tapo svarbiais įvykiais teatre. Tad kokia mūsų dramaturgija šiandien? Ar ji įdomi teatrui?

„Literatūros akiračiuose“ – apie šiuolaikinės lietuvių dramaturgijos ir teatro ryšius kalbėsimės su literatūrologe Aušra Martišiūtė ir kuriančiaisiais: Nacionalinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ laureate Gabriele Labanauskaite bei su įvairiais režisieriais aktyviai bendradarbiaujančiu Mariumi Ivaškevičiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ rugpjūčio 5 d., sekmadienį, 17.03 val., rugpjūčio 8 d. 01.05 val. ir rugpjūčio 9 d. 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close