captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: B. Obama Varšuvoje pareiškė, kad JAV įsipareigojimas Rytų Europai dėl jos saugumo, kilus krizei dėl Ukrainos, yra „šventas ir neliečiamas“

JAV prezidentas antradienį vos atskridęs į Lenkiją pareiškė, kad JAV įsipareigojimas Rytų Europai dėl jos saugumo, kilus krizei dėl Ukrainos, yra „šventas ir neliečiamas“.  
AFP nuotr.
AFP nuotr.
JAV prezidentas antradienį vos atskridęs į Lenkiją pareiškė, kad JAV įsipareigojimas Rytų Europai dėl jos saugumo, kilus krizei dėl Ukrainos, yra „šventas ir neliečiamas“. Angare Varšuvos oro uoste B.Obama sakė, jog jam ypatinga garbė lankytis Lenkijoje, jai švenčiant „25-ąsias lenkų demokratijos atgimimo metines“. Jis pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos ir NATO kilus Ukrainos krizei padidino savo saugumo įsipareigojimus Lenkijai, ir sakė, kad vėliau antradienį ketina paskelbti apie didesnius išteklius Rytų Europos saugumui.
 
Sukanka septyniasdešimt metų nuo Pirčiupių kaimo tragedijos. 1944-tų metų birželio 3-ąją nacių daliniai apsupo Pirčiupių kaimą ir gyvus sudegino šimtą devyniolika žmonių. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas Rytas Narvydas teigia, kad padegdami kaimą vokiečiai keršijo už sovietų partizanų išpuolį, kai apšaudžius vokiečių kariškių mašinas, žuvo keli kariai.
 
Vyriausybė neketina mažinti darbo pajamų apmokestinimo ir įvedinėti naujus mokesčius, kaip  rekomenduoja Europos komisija. Interviu LRT radijui premjeras sako, jog nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos mokesčiai didintų bendrą mokestinę naštą visiems gyventojams, Algirdo Butkevičiaus manymu, šiuo metu tikslingiau plėsti mokestinę bazę. Vyriausybės vadovas taip pat neatskleidžia, kuriuos ministrus ar viceministrus ketina keisti.
 
Prezidentė D. Grybauskaitė pradėjo susitikimus su ministrais. Pirmasis su šalies vadove susitinka socialdemokratas finansų ministras R. Šadžius. Po prezidento rinkimų, pagal Konstituciją, Vyriausybė grąžina įgaliojimus.
 
Lietuvos banko vadovas sako, kad trečiadienį Europos Komisija ir Europos centrinis bankas turėtų priimti Lietuvai palankius sprendimus dėl euro įvedimo. Pasak Vito Vasiliausko, staigmenų nereikia tikėtis, nes šalis padarė visus „namų darbus“. Centrinio banko vadovas tikino, kad prieš įvedant eurą naujos valiutos ir lito kursas nesikeis. Šiandien Vilniuje susitinka Baltijos šalių centrinių bankų vadovais. 
 
Antradienį,  Vilniuje  vyksta  Vaikų sveikatos metams ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirta konferencija „VAIKŲ SVEIKATOS AKTUALIJOS“.
 
Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, orų prognozė, kalbos  valandėlė, rubrika „Mokslo vardai“, etonologo L. Klimos komentaras.
 
 
Laidos vedėja M. Lučkaitė.
Laidos redaktorius Č. Burba.
 
„Lietuvos diena“ birželio 3d. antradienį  nuo 13.00 iki 15.00 val per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close