captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: akordeonistas Martynas Levickis

„Kovoti su nusistovėjusiu akordeonistų įvaizdžiu tikrai sunku. Bet tam ir yra scena. Užtenka tik pagroti. Lietuvoje daug labai gerų akordeonistų. Jie puoselėja lygiai tokią pat misiją kaip ir aš – reikia keisti įvaizdį, mes norime būti rimti muzikantai“, – sako Martynas Levickis, 2013 metų Jaunojo kūrėjo premijos laureatas.
Akordeonistas Martynas Levickis.
Akordeonistas Martynas Levickis.

„Įsivaizduokime save: nutinka kokia katastrofa, tenka bėgti iš Lietuvos, atsiduriame uždaroje vietoje, vos ne kalėjime, ir ką mes tuo metu darome? Liūdime, mąstome apie savo baisų gyvenimą. Šie jauni žmonės (Jonas ir Adolfas Mekai, Algirdas Landsbergis ir Leonas Lėtas), pasitraukę iš Lietuvos nutarė, kad jiems tikrai nereikia liūdėti, ir visus jausmus sudėjo į šį žurnalą“, – apie naują faksimilinį „Žvilgsnių“ (1946–1948 m.) žurnalo leidimą pasakoja Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis. 

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Leidyklose beveik neliko redaktorių, liko vadinamieji kalbos taisytojai, jie įsikibę laikosi kalbos praktikos patarimų, jie dreba, jiems tiesiog baisu, jeigu išverti ne taip, kaip parašyta toje knygelėje“, – apie profesionalių kalbos redaktorių trūkumą kalba Antanas Gailius. Su rubrika „Kalbos rytas“ pokalbis su vertėju iš vokiečių ir nyderlandų kalbų Antanu Gailiumi.

„Kovoti su nusistovėjusiu akordeonistų įvaizdžiu tikrai sunku. Bet tam ir yra scena. Užtenka tik pagroti. Lietuvoje daug labai gerų akordeonistų. Jie puoselėja lygiai tokią pat misiją kaip ir aš – reikia keisti įvaizdį, mes norime būti rimti muzikantai. Tai sunkus darbas, nes mūsų instrumentas buvo sukurtas XIX a. viduryje ir niekas į jį rimtai nežiūrėjo. Ir dabar nežiūri. Iš tikrųjų jis taip ištobulintas, kad galime groti viską - ir J. S. Bachą, ir A. Vivaldį, ir A. Skarlatį“, – sako Martynas Levickis, 2013 metų Jaunojo kūrėjo premijos laureatas, pirmasis akordeonistas Lietuvoje, gavęs Karalienės Mortos premiją. Pokalbis su M. Levickiu apie besikeičiantį požiūrį į akordeono muziką ir muzikinę patirtį užsienyje.

 

 Ved. Austėja Kuskienė.

 „Ryto allegro“ birželio 4 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...