captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ekologinė daržininkystė Lietuvoje vos dūsuoja

Dabar ekologiškai daržoves augina  daugiausia tik entuziastai.
Shutterstock.com nuotr.
Shutterstock.com nuotr.

Šalyje bendras sertifikuotas daržovių ir bulvių plotas sudaro  tik apie  500 ha. Dabar ekologiškai daržoves augina  daugiausia tik entuziastai. Tarp jų –  ukmergiškis Leonpolio kaimo ūkininkas Vincas Stragys ir jo dukra jaunoji ūkininkė Ieva. Kodėl jie lieka ištikimi ekologinei daržininkystei?

Šalčininkų rajone, greta Jašiūnų kaimo,  įsikūrusi medienos apdirbimo bendrovė ‚,Medbalt“. Apie 40 darbuotojų kolektyvui vadovaujantis Vitalijus Dorniakas, ieškodamas nišos verslui, neblogai įsigilino į smulkių ir vidutinių įmonių poreikius bei problemas.

Nors Lietuva nepasižymi didele teritorija, tačiau nėra tokių metų,  kad įvairiuose regionuose vilkai nepapjautų avelių, veršių, kitų  naminių gyvulių.  Šiemet jie jau suskubo pasidarbuoti Vilkaviškio rajono Vištyčio ir Pajevonio  seniūnijose. Nuo praėjusių metų už vilkų padarytą žalą žemdirbiams bei kitiems gyventojams yra atlyginama.  Aišku, tik tuo atveju, kai naminiai gyvuliai yra registruoti, turi pasus. Deja, ne visi vilkaviškiečiai tuo laiku pasirūpina, todėl ir kompensacijas  už vilkų papjautus gyvulius ne visi gauna.

 

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...