captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – režisierius Jonas Vaitkus

„Dirbau su labai daug teatrų ir kolektyvų, bet negalėčiau nieko išskirti, kad tas blogas arba tas nereikalingas. Visi jie įnešdavo korekcijų į mano gyvenimą. Teatras ir yra piligrimystė, suvedanti su labai daug žmonių. Piligrimystė yra mūsų profesijos kraujyje“, – sako jubiliejų pasitikęs teatro režisierius Jonas Vaitkus. 
Redas Vilimas nuotr.
Redas Vilimas nuotr.
„Nenoriu būti pernelyg kritiškas, bet galbūt senstelėjo jau pati festivalio samprata. Gal šiais laikais derėtų paieškoti kitokių poezijos sklaidos, poetų bendravimo formų?“ – „Poezijos pavasario“ metu vykusioje konferencijoje „Poezija ir festivalis“ svarstė poetas ir vertėjas Marius Burokas.
 
„Klausytojams siekiame pasiūlyti kuo įvairesnę klasikinės muzikos programą. Vis dėlto Pažaislio festivalio išskirtinis bruožas yra ne tik muzika, bet jos ir gamtos bei architektūros paveldo jungtis“, – sako 19–ojo tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio organizatorius Justinas Krėpšta.  
 
„Mano gyvenimas skyla į dvi dalis: viena pusė pragyventa sovietinėje eroje, kita – laisvoje Lietuvoje. Pradėję kurti naują gyvenimą, mes nesąmoningai stengėmės užmiršti senąjį. Todėl šis projektas yra tarsi duoklė tai patirčiai, kuri buvo išgyventa anksčiau, sovietmečiu, ir kuri ateina į dabartį“, – sako menininkas Dainius Liškevičius, kurio instaliacija „Muziejus“ kitais metais atstovaus Lietuvai tarptautinėje Venecijos bienalėje.   
 
Kodėl mums reikalingas retorikos atgimimas? Kultūros komentare apie tai svarsto viešojo kalbėjimo kokybe nusivylęs filosofas Kęstas Kirtiklis.
 
„Šiemet Klaipėdos pilies džiazo festivalis sujungs pagrindinius dvidešimties metų akcentus, tradicijas ir kartu pakvies į pasaulinio garso atlikėjų koncertus“, – apie jubiliejinį festivalį ir Klaipėdos miesto kultūrinį gyvenimą pasakoja festivalio globėjas, miesto meras Vytautas Grubliauskas. 
 
Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su neseniai 70-ąjį jubiliejų minėjusiu teatro režisieriumi Jonu Vaitkumi.
 
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Kultūros savaitė“ – gegužės 31 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
 
Laida kartojama birželio 1 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...