captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: muziejininkė, kultūros istorikė Birutė Kulnytė – garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ laureatė

„Muziejuje dirbu daug metų ir visą laiką susiduriu su išėjusių kartų palikta materialine kultūra. Nors į apdovanojimus žiūriu skeptiškai, nes viskas gyvenime praeina, bet geras žodis ir pozityvus veiksmas visada yra malonu kiekvienam žmogui“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. 
Muziejininkė<br> kultūros istorikė Birutė Kulnytė. Redo Vilimo (BFL) nuotr.
Muziejininkė
kultūros istorikė Birutė Kulnytė. Redo Vilimo (BFL) nuotr.
„Studijos, susijusios su teatru mums leido suvokti, kad labai svarbu yra kontaktas, dialogas su žiūrovu. Aišku, kartais irgi būna gražu, kai atlikėjas visiškai į save nugrimzdęs, kažką labai išgyvena ir groja, bet mes truputį kitokio plauko – mums patinka viską atiduoti čia ir
dabar“, – apie teatrinius elementus muzikavime pasakoja Mantas Zemleckas, dueto „Kamanių šilelis“ narys.
 
Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Voruta“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.
 
„Į Panevėžį žvilgterėjau kaip pokario metų berniukas – matau senamiestiečius, amatininkus, arklių kaustytojus, račius…” – pasakoja dizaineris Vilius Puronas, sukūręs originalios stilistikos metalo lankstinių skulptūrinę kompoziciją „Panevėžio vėžys“, įkūnijančią miesto atsiradimo legendą.
 
„Muziejuje dirbu daug metų ir visą laiką susiduriu su išėjusių kartų palikta materialine kultūra. Nors į apdovanojimus žiūriu skeptiškai, nes viskas gyvenime praeina, bet geras žodis ir pozityvus veiksmas visada yra malonu kiekvienam žmogui“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. Kaip kinta ar turi kisti muziejininkų darbo pobūdis ir kokie pokyčiai būtini muziejuose, kad jų veiklą galėtume laikyti sėkminga, pokalbis studijoje.
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ gegužės 30 dieną, penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close