captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvoje mažėja apleistų žemių

Valstybės žemės fondo duomenimis dabar Lietuvoje yra 100 tūkst. ha. apleistos žemės ūkio paskirties žemės, per metus jos sumažėjo dvigubai.  
Valstybės žemės fondo duomenimis dabar Lietuvoje yra 100 tūkst. ha. apleistos žemės ūkio paskirties žemės, per metus jos sumažėjo dvigubai. Susipažinti su apleistų plotų žemėlapiais  gali visi žemių savininkai ir naudotojai. Iki liepos mėnesio visi norintys dar gali  pakoreguoti žemėpalyje esančią informaciją, o vėliau ji bus perduota mokesčių inspekcijai.
 
Besibaigiantis pavasaris permainingais orais- ankstyva šiluma, po to stipriomis šalnomis gerokai  apsunkino sodininkų veiklą. Bet tai  ne vienintelis sodų šeimi-ninkų galvos skausmas. Alytaus rajono bendrovėje  „Luksnėnų sodai“ beveik pusė derančių sodų – ekologiniai, o tai negarantuoja vaismedžių ilgaamžiškumo. Valdininkams uždraudus naudoti specifines sodų medžių apsaugos priemones, beje, kurias naudoja kaimynai lenkai, Lietuvos sodininkams sunku konkuruoti siekiant geresnių derlių. Tenka orientuotis auginti išskirtinės kokybės vaisius, bet ir tam valdininkai, perdėtai rūpindamiesi aplinkosauga, visaip trukdo.
 
Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose su bitininku Algiu Miliumi,  gyvenančiu Druskininkų savivaldybės Stračiūnų kaime.  Patyręs bitininkas jau daug įdomaus papasakojo apie bites ir jų šeimininkų rūpesčius intensyvaus medunešio metu ir orams atvėsus. Sužinojome, kad visa Milių šeima –  žmona Jolanta, trys vaikai taip pat prisideda prie bitininkavimo, daržovių ir uogų auginimo. Nesvetima Miliams ir visuomeninė veikla. Artėjantis savaitgalis Milių šeimai vėl žada būti užimtas įvairia veikla: reikia ruoštis prekybai Druskininkuose, atvėsus orams – bitutės neskuba darbuotis- medaus gali visiems nepakakti. Aišku,  kaip ir visiems ūkininkams orai ir laikmetis gali padiktuori nenumatytų rūpesčių. Koks ketvirtadienis buvo bitininkui?
 
 
Ved.  Arvydas Urba
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienį  gegužės 30 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ .

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...