captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Birštonas

Birštono muziejus yra gausiai lankomas, jame rengiamos bažnyčios istorijos dokumentų parodos, religinio meno paroda „Gloria Deo“. 
Birštono muziejus.  Senovinė karieta – Fajetonas.
Birštono muziejus. Senovinė karieta – Fajetonas.

Kurortinis miestas Birštonas įsikūręs Nemuno kilpų regioninio parko centre. Vien tik jo apylinkėse yra 25 šaltiniai, apipinti apie vandens sugrąžintą jaunystę ir sveikatą bylojančiomis legendomis. Tačiau Birštonas garsėja ne tik gydomaisiais mineraliniais vandenimis, bet ir istorija. Dar 1382 metais Kryžiuočių ordino žvalgų pranešimuose aptinkamas pirmasis šios vietovės paminėjimas kaip „sodyba prie sūraus vandens.“  XIX a. viduryje atlikta mokslininkų cheminė šaltinių analizė patvirtino, kad apylinkių vanduo tinka gydymui.

„Birštonas yra ne tik sveikatingumo, bet ir karališkasis istorinis miestas. Čia medžiojo, privilegijas rašė Lietuvos didieji kunigaikščiai ir Lenkijos karaliai. Mieste ir jo apylinkėse labiausiai paplitęs Vytauto vardas, – juokauja Vytautas Kuzmickas, Birštono muziejaus istorikas, – taip pat Birštonas siejasi su 1863 m. sukilimu, siekiančiu atkurti Abiejų Tautų Respubliką. Čia įvyko vienas pirmųjų pasiruošimo sukilimui sambūrių, visame krašte buvo telkiami sukilėliai.“

Birštone yra du muziejai. Viename perteikiama miesto istorija, kitame, Sakraliniame muziejuje, atsispindi kardinolo Vincento Sladkevičiaus ir arkivyskupo Teofilio Matulionio gyvenimo tarpsnis, susijęs su Birštono kurortu. Anot muziejininkės Daivos Valatkienės, muziejus yra gausiai lankomas, jame rengiamos bažnyčios istorijos dokumentų parodos, religinio meno paroda „Gloria Deo“.

 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gegužės 31 d., 15.03 val. ir pirmadienį, birželio 2 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...