captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: operatorius Kornelijus Matuzevičius

„Pagrindinis mano juodas darbas Kino ir televizijos katedroje LMTA buvo priversti studentus įsimylėti dokumentinį kiną, kad jie suprastų, jog tai nėra trečiaeilis ar ketvirtaeilis dalykas“, – sako operatorius Kornelijus Matuzevičius, Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanotas už kūrybinius gyvenimo pasiekimus. 
Operatorius Kornelijus Matuzevičius. Juliaus Kalinsko nuotr.
Operatorius Kornelijus Matuzevičius. Juliaus Kalinsko nuotr.
Dėl krizės sukeltų pasekmių kuriam laikui nutrūkusi tradicija Vilniaus festivalyje pristatyti lietuvių kompozitoriaus premjerą šiemet vėl atgyja – klausytojai išgirs Gintaro Sodeikos specialiai šiam festivaliui sukurtą Koncertą fortepijonui su orkestru. „Šio kūrinio idėja buvo brandinama ne vienerius metus. Mano gyvenimas teka su fortepijono garsais, aš tarp jų tiesiog gyvenu. Mano visi kūriniai, kuriuos laikau sėkmingais yra parašyti fortepijonui arba dalyvaujant fortepijonui“, – sako kompozitorius.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie vienos iš garsiausių modernistinių operų inscenizaciją Miunchene ir Mozarto operų pastatymus Los Andžele, bendradarbiaujant pasaulinio garso scenovaizdininkams ir madų kūrėjams.
 
„Pagrindinis mano juodas darbas Kino ir televizijos katedroje LMTA buvo priversti studentus įsimylėti dokumentinį kiną, kad jie suprastų, jog tai nėra trečiaeilis ar ketvirtaeilis dalykas“, – sako operatorius Kornelijus Matuzevičius, Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanotas už kūrybinius gyvenimo pasiekimus. Paklaustas, kodėl dokumentinis kinas vis dar nėra populiarus šiais laikais, dokumentinio kino kūrėjas svarsto: „Gal kad nenoriai rodomi tie filmai? Televizijos kanalai turi savo pseudo-dokumentinių laidų, žongliruoja jomis ir visiems atrodo, kad žiūrovas prisotintas dokumentikos, tad tų tikrų dokumentinių filmų ir nerodo.“ Pokalbis su dokumentinio kino režisieriumi ir operatoriumi Kornelijumi Matuzevičiumi apie operatoriaus darbą dokumentiniame kine ir šio žanro padėtį šiais laikais.
 
 
Ved. Austėja Kuskienė.                           
 „Ryto allegro“ gegužės 29 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...