captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: naujovės padeda puoselėti tradicijas

„Reikia pripažinti, kad patys gražiausi ir įdomiausi lino audiniai yra sukurti lietuvių“, – sako daugiau kaip 120 metų šeimos istorijos siuvėjų tradicijos tęsėjas J. Vosylius. 
Siuvimo įmonės „Terina“ įkūrėjas<br> savininkas ir generalinis direktorius Jonas Vosylius.
Siuvimo įmonės „Terina“ įkūrėjas
savininkas ir generalinis direktorius Jonas Vosylius.

„Šiandien mes turime tokias technologijas, kurios leidžia kurti unikalias lino modelių kolekcijas, paklausias ne vienoje Europos šalyje. Įmonėje siuvimo mašinos labai brangios ir sudėtingos, sujungtos su kompiuteriais, internetu, dirbame su lazeriais. Visada stengiamės dalyvauti tarptautinėse įrenginių ir technologijų parodose, iš ten parsivežame naujausių įrenginių ir vertingų žinių. Tik gerai išsistudijavus technologijų galimybes, atsiveria visai kitas pasaulis, kuriant inovatyvius produktus. Žinoma, tai reikalauja iš darbuotojų nemažai žinių ir patirties. Tačiau žmonės noriai mokosi“, – savo darbuotojais didžiuojasi siuvimo įmonės „Terina“ įkūrėjas, savininkas ir generalinis direktorius Jonas Vosylius.

Jonas Vosylius yra neatsitiktinis žmogus tarp siuvėjų. Dar 1892 m. jo prosenelis išvyko į Ameriką laimės ieškoti. Ten įgijo siuvėjo profesiją ir po pirmo pasaulinio karo grįžo į Lietuvą. Su seneliu įkūrė artelę ir sėkmingai patirtį bei žinias perdavė J. Vosyliui. Jau 22 metus Prienuose veikia siuvimo įmonė „Terina“, kurioje kuriamas prekės ženklas JONAS LINEN. „Man norisi griauti stereotipinį mąstymą apie liną ir iš jo audinių siuvamus drabužius. Šiandien naudojamos technologijos lino drabužiams suteikia elegancijos, lengvumo, grakštumo. Nuo seno žinoma, kad linas šildo, vėsina ir gydo. Apie tai pasakoja naujos kolekcijos, turinčios pasisekimą Europos šalyse. Pavyzdžiui, prancūzai labai vertina mūsų gaminius, o mes? Taip pat reikia pripažinti, kad patys gražiausi ir įdomiausi lino audiniai yra sukurti lietuvių“, – sako daugiau kaip 120 metų šeimos istorijos siuvėjų tradicijos tęsėjas J. Vosylius.  

 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, gegužės 28 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...