captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pasėlių draudimas nuo liūčių ir audros: mitai ir tikrovė

Ūkininkai tikisi valdžios paramos, bet realiai galėtų padėti tik draudimas. 

Savaitę vyraujantys labai karšti orai, paskatino smarkius kritulius, veietomis būta net  krušos. Gamtos stichija jau pridarė daug žalos žemdirbių pasėliams. Ūkininkai tikisi valdžios paramos, bet realiai galėtų padėti tik draudimas. Žemdirbiai mano, kad draudimas brangus, draudikai teigia, kad 4 kartus pigesnis negu nuo šalčių.

Europos pagalbos fondas skatina  socialinę sanglaudą bendrijos šalyse ir  pagal strategiją  „Europa 2020“  siekia sumažinti žmonių, kuriems gresia skurdas ar socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln.  Lietuva –  vieną iš pirmųjų ES šalių, kurioje pradėtas įgyvendinti Fondo finansuojamas projektas – parama maisto produktais. 2014-20 metais vargingiau gyvenantiems Lietuvos  žmonėms numatyta skirti 276 mln. litų, po beveik 39 mln. litų kasmet, įvairiems būtiniausiems, negreit gendantiems maisto produktams pirkti. Ankstesniais metais maisto produktų paketai buvo pradedami dalinti kovą, o šiemet tik gegužės pabaigoje. Kaip parama teikiama Molėtų rajone Čiulėnų seniūnujoje?

Šios savaitės laidose su  rubrika „Diena kaime“ kalba  bitininkas iš Dzūkijos Algis Milius, gyvenantis Druskininkų savivaldybėje  Stračiūnų kaime. Darbšti šeima gerai žinoma ne tik apylinkėse: medumi prekiauja Druskininkų turgelyje,  pastaraisiais metais ūkyje augina avietes, įvairias daržoves, aktyvūs kaimo bendruomenės nariai. Praėjęs savaitgalis namuose buvo šeimyniškas: prekiauta turgelyje jau šviežiu medumi,  vaikai studentai padėjo prie kasdienos darbų, buvo  šventinė vakarienė – Miliai susilaukė anūko.  O koks bitininkui buvo pirmadienis? – juk dabar prie bičių darbymetis, daugiau kaip 100 avilių aštuoniuose vietose, tolimiausi net už 50 kilometrų ... .
 
 
Ved.  Arvydas Urba
 
„Gimtoji žemė“ – antradienį  gegužės 27 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...