captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dailininkės Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės donelaitiškos inspiracijos

„Iki šiol Annai Reginai skiriama per mažai dėmesio, o istorija liudija, kad šalia garsaus vyro dažnai būna ir nemažiau garsi moteris“, – sako dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, nutapiusi triptiką „Anna Regina ir Kristijonas. Tolminkiemis“, kuriame įamžino lietuvių grožinės literatūros pradininką K.Donelaitį ir jo žmoną.  
Dailininkės Filomenos Linčiūtės – Vaitiekūnienės paveikslo "Anna Regina ir Kristijonas. Tolminkiemis II" fragmentas.
Dailininkės Filomenos Linčiūtės – Vaitiekūnienės paveikslo "Anna Regina ir Kristijonas. Tolminkiemis II" fragmentas.
„Tai, ką rodo performansų menininkai, yra visuomenėje egzistuojančių problemų aštrinimas – viskas rodoma stipriai ir koncentruotai. Performansai visada turi tikslą ir mintį, todėl jų pateikimui reikia labai stipraus įvaizdžio“, – pasakoja tarptautinio performanso ir gyvo meno festivalio „CREATurE Live Art“  kuratorė Vaida Tamoševičiūtė.
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Žymiausia Vilniaus literatūrinė kavinė jau senokai nebedvelkė poetų legenda. Užtat dabar ji vėl atvira – ir vėl legendinė! Maža smulkmena: pasikeitė tai, kas kuria legendą Vilniaus širdyje. Poeziją pakeitė greitas maistas...“ – kokias legendas mena literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas komentare „Requiem Literatų svetainei“ su rubrika „Požiūris“.
 
„Iki šiol Annai Reginai skiriama per mažai dėmesio, o istorija liudija, kad šalia garsaus vyro dažnai būna ir nemažiau garsi moteris“, – sako dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė, nutapiusi triptiką „Anna Regina ir Kristijonas. Tolminkiemis“, kuriame įamžino lietuvių grožinės literatūros pradininką K.Donelaitį ir jo žmoną. Apie paveikslų kūrimo istoriją ir jų likimą pokalbis studijoje su menininke F.Linčiūte-Vaitiekūniene ir „Santaros“ žurnalo vyr. redaktoriumi Romualdu Norkumi, išleidusiu Heinzo Jurgeno Zierkės novelių apysaką „Anna Regina važiuoja į miestą“.
 
 
Ved. Alma Valantinienė.
 
„Ryto allegro“ gegužės 27 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...