captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinio meno kūrėjas Žilvinas Kempinas

„Šiuolaikinis menas yra labai rafinuotas, elitinis, todėl neretai prieinamas gana nedidelei grupei žmonių – menininkams, kritikams ir nuolat besilankantiems parodose. Bet aš, kaip kūrėjas, nenoriu eliminuoti kitų žmonių. Noriu, kad mano darbas lygiai taip pat veiktų ir vaiką, ir meno kritiką.“
Šiuolaikinio meno kūrėjas Žilvinas Kempinas.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Žilvinas Kempinas.

„Šiuolaikinis menas yra labai rafinuotas, elitinis, todėl neretai prieinamas gana nedidelei grupei žmonių – menininkams, kritikams ir nuolat besilankantiems parodose. Bet aš, kaip kūrėjas, nenoriu eliminuoti kitų žmonių. Noriu, kad mano darbas lygiai taip pat veiktų ir vaiką, ir meno kritiką... Dėl to man svarbu pirminis kūrinio poveikis“, – sako Niujorke gyvenantis šiuolaikinio meno kūrėjas Žilvinas Kempinas.

„Peržvelgus Kultūros tarybos finansavimo prioritetus, aiškiai matyti – yra Vilnius, kuriam atitenka didžioji paramos dalis, ir visa likusi Lietuva, kuriai nubyra nuo sostinės likę trupiniai“, – Panevėžio muzikinio teatro vadovas Vidmantas Kapučinskas neslėpdamas apmaudo aiškina, kodėl šiais Teatrų metais kolektyvas atsisako šventinių premjerų ir braukia renginius iš Lietuvos kultūros sostinės renginių programos.

„Grigališko choralo unikalumas ir paslaptis – jo universalumas. Nesvarbu, kurioje pasaulio šalyje jis giedamas ir kas jį atlieka, – visus vienija šios muzikos galia ir jos skleidžiamos  mintys“, – sako Vilniuje viešintis pasaulinio garso grigališkojo choralo autoritetas iš Italijos prof. Antonino Albarosa.

„Kiek įmanoma stengėmės išlaikyti autentą, kuo daugiau palikti praeities ženklų, o visa, kas nauja – tik fonas istorijai“, – vilniečius ir miesto svečius užsukti į atsinaujinusią Vilniaus katedros varpinę kviečia rekonstrukcijos projekto vadovė architektė Aušra Gvildienė.

„Žymiausia Vilniaus literatūrinė kavinė jau senokai nebedvelkė poetų legenda. Užtat dabar ji vėl atvira – ir vėl legendinė! Maža smulkmena: pasikeitė tai, kas kuria legendą Vilniaus širdyje. Poeziją pakeitė greitas maistas...“ – kokias legendas mena literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, išgirsite jo komentare „Requiem Literatų svetainei“.

Šią savaitę Berlyno galerijoje „Martin Gropius Bau“ atidaryta muzikos, kino bei dizaino menininko Davido Bowie retrospektyvinė kūrybos paroda, kurią meno kritikai įvardija kaip išsamią modernios kultūros fenomeno apžvalgą. Reportažas iš Berlyno.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su Niujorke gyvenančiu šiuolaikinio meno kūrėju Žilvinu Kempinu, kurio instaliaciją „Kolonos“ šiuo metu dar galima pamatyti Nacionalinėje dailės galerijoje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 24 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...