captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: senelio ūkis atkurtas plyname lauke

Molėtų rajone Pečiulių kaime dar tarpukaryje buvo Matijošių ūkis. Kolektyvizacija ir melioracija visą sodybą pavertė dirbamu lauku, tik žemėje giliau likęs rūsio pamatas padėjo susigrąžinti žemę, atkurti ūkį.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Molėtų rajone Pečiulių kaime dar tarpukaryje buvo Matijošių ūkis. Kolektyvizacija ir melioracija visą sodybą pavertė dirbamu lauku, tik žemėje giliau likęs rūsio pamatas padėjo susigrąžinti žemę, atkurti ūkį. Dabar čia mėsinius galvijus augina trečia Matijošaičių karta, tvirtai tikinti savo veiklos ir giminės tradicijų tęstinumu.         

Kai kuriuose ekologinės gamybos ūkiuose užsimota kanapėmis apsėti 600 ha dirvų, tačiau ne pluoštinėmis, kaip iki šiol buvo įprasta, o aliejinėmis. Daug aliejinių kanapių ketina sėti  ir Ukmergės rajono ūkininkas, šalies Ekologinių ūkių sąjungos pirmininkas Saulius Daniulis.

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose bus su bitininku Algiu Miliumi iš Druskininkų savivaldybės Stračiūnų kaimo. Bitininkavimo mokslus baigęs dar tarybiniais laikais, kolūkyje prižiūrėjo 50 avilių. Sekėsi gerai, todėl ir savo namuose įkurdino keliolika avilių bitučių. Rimčiau ūkininkauti su žmona Jolanta pradėjo 2003 m. įregistravę ūkininko ūkį. Dabar bitininkavimas – šeimos verslas. Iš 140 avilių per vasarą prisukama apie 5 tonos medaus. Koks savaitgalis buvo bityne ir šeimoje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...