captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmasis Lietuvos fotografijos istorikas Virgilijus Juodakis

„Turbūt paprasčiausiai nepajėgiau dalyvauti meninės fotografijos skambinime . Tuo labiau, kad atradau fotožurnalistiką – visiškai naują dirvoną, kur netgi reikėjo sugalvoti definicijas pareigybėms, žanrams, visiškai naują teoriją, daugiaaspektę analizę...“
Pirmasis Lietuvos fotografijos istorikas Virgilijus Juodakis. Dariaus Versecko nuotr.
Pirmasis Lietuvos fotografijos istorikas Virgilijus Juodakis. Dariaus Versecko nuotr.

„Turbūt paprasčiausiai nepajėgiau dalyvauti meninės fotografijos skambinime. Tuo labiau, kad atradau fotožurnalistiką – visiškai naują dirvoną, kur netgi reikėjo sugalvoti definicijas pareigybėms, žanrams, visiškai naują teoriją, daugiaaspektę analizę... Nauja man buvo įdomu, o tai kas sena gromuloti niekaip nesinorėjo...“ – kūrybinį gyvenimą prisimena pirmasis Lietuvos fotografijos istorikas Virgilijus Juodakis.

„Nors ir būdamas seniausias folkloro festivalis Lietuvoje, jis visuomet pilnas energijos, trykštantis optimizmu bei žavintis neblėstančiu jaunatviškumu, o kartu gerbiantis, vertinantis ir išlaikantis tas tradicijas, kurias per amžius išsaugojo ištisos kartos. Tad ir šių metų festivalio programoje gausu įvairiausių renginių, o Vilnius keturioms dienoms dar kartą taps gyvu ir skambančiu miestu“, – apie 42-ąjį kartą rengiamą festivalį „Skamba skamba kankliai“ sako vienas iš organizatorių Stanislovas Kavaliauskas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

Į Lietuvą atvyksta net trys profesionalų chorai –  „Vasari Singer“ iš Jungtinės Karalystės, Millikin universiteto ir Doane koledžo chorai iš Jungtinių Amerikos Valstijų – per vieną savaitę surengsiantys tris nemokamus pasirodymus. Pokalbis su koncertų organizatore Rūta Dambyte apie tai, ko galėtumėme pasimokyti iš užsienio chorų, ir kokia šiuolaikinė chorinė muzika.

„Turbūt paprasčiausiai nepajėgiau dalyvauti meninės fotografijos skambinime. Tuo labiau, kad atradau fotožurnalistiką – visiškai naują dirvoną, kur netgi reikėjo sugalvoti definicijas pareigybėms, žanrams, visiškai naują teoriją, daugiaaspektę analizę... Nauja man buvo įdomu, o tai kas sena gromuloti niekaip nesinorėjo...“ – kūrybinį gyvenimą prisimena pirmasis Lietuvos fotografijos istorikas Virgilijus Juodakis. 80-metį paminėjęs Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto senjoras dar studijų metais pamilo fotografiją ir liko ištikimas iki šių dienų. Tačiau ne visiems žinoma, kad dar studijų laikais V. Juodakis savo ateitį siejo su muzika – tuometinėje Lietuvos konservatorijoje studijavo violončelę. Pokalbis su V. Juodakiu apie muziką, laikus, kai atkreipė KGB dėmesį ir visiškai tuo metu naują fotožurnalistikos sritį.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gegužės 23 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...