captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip saugotis audrų ir griaustinio?

Pietiniam ciklonui sudarius sąlygas į mūsų kraštus plūsti karštam ir drėgnam orui ne tik temperatūra šoktelėjo iki 23–26 laipsnių šilumos, bet ir apsilankė vasarai būdingi reiškiniai: intensyvios liūtys, perkūnija, vietomis užfiksuoti 16–21 m/sek. škvalai.

Pietiniam ciklonui sudarius sąlygas į mūsų kraštus plūsti karštam ir drėgnam orui ne tik temperatūra šoktelėjo iki 23–26 laipsnių šilumos, bet ir apsilankė vasarai būdingi reiškiniai: intensyvios liūtys, perkūnija, vietomis užfiksuoti 16–21 m/sek. škvalai. Ugniagesiai gelbėtojai  praneša, kad dėl žaibo iškrovos kilo 6 gaisrai, laimei žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau jie gyventojams padarė nemažų nuostolių. Su stipraus vėjo ir žaibo padarytais nuostoliais susidūrė energetikai, ne vienas žmogus pajuto pablogėjusią savijautą ir šokinėjantį spaudimą. 

Trečiadienį savivaldybėse ir specialiuose paštuose prasideda išankstinis balsavimas Prezidento ir EP rinkimuose. 

Pirmasis lietuviškas palydovas LITUANICA SAT 1 jau įvykdė savo misiją. 

Su rubrika „Mokslo vardai“ apie mokslo ir meno projektą. Tai, ką mokslininkai stebi per mikroskopą, dabar galime pamatyti didžiųjų miestų autobusų stotelėse. Fotografijose – meno kūriniai iš laboratorijų.

Iš „Amerikos balso“ archyvų: pokalbis su tenisininke Veronika Ščiukauskaite, kuri Lietuvos teniso čempione tapo būdama dvylikos metų, o pirmąją raketę gavo iš Kipro Petrausko. V. Ščiukauskaitę kalbino „Amerikos balso“ žurnalistas Alfonsas Petrutis. Pokalbis įrašytas 1982 m.

Vienas svarbiausių senojo kaimo darbų gegužę būdavo linų sėja. Etnologo Liberto Klimkos pasakojimas apie įdomius ir žaismingus šio darbo papročius.

Kokia pasaulio šalių įtaka lietuviškai virtuvei, kokių šalių nacionaliniai patiekalai prigijo ir kodėl? Apie tai Pasaulinę kultūrų puoselėjimo dieną Kaune diskutuos užsienio šalių ambasadoriai ir kulinarijos žinovai.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Artūras Matusas. Prodiuserė Ilona Rūkienė. 

„Ryto garsai“ gegužės 21 d., trečiadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close