captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos teatrai vaikams ir jaunimui. Kokią viziją regime?

„Jaunam žiūrovui reikia turėti atsvarą materialiame gyvenime. Teatras prabyla tiesiai į žmogaus širdį, pasiekia pačias giliausias sielos kertes. Labai svarbu atsikovoti jaunąjį žiūrovą – atitraukti jį nuo kompiuterio, televizoriaus, atskleisti jaunimui meno reikšmę ir svarbą.“

„Jaunam žiūrovui reikia turėti atsvarą materialiame gyvenime. Teatras prabyla tiesiai į žmogaus širdį, pasiekia pačias giliausias sielos kertes. Labai svarbu atsikovoti jaunąjį žiūrovą – atitraukti jį nuo kompiuterio, televizoriaus, atskleisti jaunimui meno reikšmę ir svarbą“, – teigia Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS prezidentė Violeta Podolskaitė.

Parodoje „Vilniaus ženklai“ pristatomi šešiasdešimties dailininkų kūriniai, išeksponuoti autorinėmis kolekcijomis. Pasak parodos kuratorės Ilonos Mažeikienės, „įdėmiau pažvelgus į to meto dailininkų kūrybą, dar visai neseniai laikytą marginaline, atsiskleidžia spalvinga vilnietiškos dailės panorama. Vilnius, išgyvenęs nemažai dramatiškų istorijos posūkių, visada garsėjo tolerancija ir pakantumu įvairioms kultūrinėms tradicijoms, kurias daug metų puoselėjo įvairiatautė miesto bendruomenė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kalba į mano gyvenimą ateina kaip naujas žmogus. Taip nebūna, kad nutariau mokytis šitą kalbą, tuomet kalba neprilimpa. Visuomet kalba ateina netikėtai“, – sako poliglotas Gediminas Degėsys. Su rubrika „Kalbos rytas“ pokalbis su vienuolika kalbų mokančiu Vilniaus universiteto dėstytoju filosofijos m. dr Gediminu Degėsiu.

„Jaunam žiūrovui reikia turėti atsvarą materialiame gyvenime. Teatras prabyla tiesiai į žmogaus širdį, pasiekia pačias giliausias sielos kertes. Labai svarbu atsikovoti jaunąjį žiūrovą – atitraukti jį nuo kompiuterio, televizoriaus, atskleisti jaunimui meno reikšmę ir svarbą“, – teigia Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS prezidentė Violeta Podolskaitė. Kuo teatras gali sudominti šiuolaikinį vaiką? Koks naujųjų technologijų vaidmuo teatre? Ar pakankamas naujų raiškos priemonių arsenalas? Apie teatrą vaikams pokalbis studijoje su teatrologais ir praktikais: V. Podolskaite, teatro kritike dr. Ramune Balevičiūte, aktore ir pedagoge Inesa Paliulyte ir režisieriumi Rimu Driežiu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 21 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...