captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar verta drausti žemės ūkio techniką?

Draudikai pastebi, kad didėja žemdirbių sąmoningumas – jie rūpinasi ne pigiausia, o realius poreikius atitinkančia draudimo apsauga. Vis tik daugiausia žemdirbių draudžia techniką tik tuomet, kai tai privaloma.

Draudimo kompanijų duomenimis, apie 70% sudėtingos žemės ūkio tecnikos genda intensyviai ją naudojant darbymečių metu. Dorojant javų derlių pasitaiko kombainų užsidegimo atvejų, traktorių ir mašinų gedimų. Draudikai pastebi, kad didėja žemdirbių sąmoningumas – jie rūpinasi ne pigiausia, o realius poreikius atitinkančia draudimo apsauga. Vis tik daugiausia žemdirbių draudžia techniką tik tuomet, kai tai privaloma.

Nemaža dalis šalies žemdirbių, jau sukūrę pažangius ūkius, daug dėmesio skiria sodybų tvarkymui, aplinkos puošimui. Pavyzdžiu galėtų būti Raseinių rajono Algimantų kaime esantis Audronės ir Kazimiero Žilių ekologinis ūkis. Jame sėkmingai įgyvendintas šeimos verslas – įvairūs mėsos gaminiai žinomi jau ne tik Lietuvoje, o kurti gražią aplinką suspėja pati ūkininkė Audronė.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Anykščių rajono Šovenių kaimo gyventoju Valentinu Gudėnu.  Jis – nedidelio ūkio savininkas, pedagogas, bendruomenės pirmininkas, besiimantis iniciatyvos, kai to labiausiai reikia vietos gyventojams. Vasaros metu Gediminas suspėja ir ūkyje padirbėti, ir rajono VVG veikloje dalyvauti. Koks ketvirtadienis buvo Šovenių kaime?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 3 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...