captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Lietuvos muziejų kelio“ pradžią ir akciją „Muziejų naktis“

„Šalies muziejininkai, organizuodami akciją  „Muziejų naktis“ ir visuomenei pristatydami saugomą paveldą, atlieka didžiulį švietėjišką darbą. Nes tiek mūsų turimo paveldo populiarinimas, tiek Lietuvos žinomumas pasaulyje yra glaudžiai susiję su Lietuvos kaip valstybės išlikimu.“

„Šalies muziejininkai, organizuodami akciją  „Muziejų naktis“ ir visuomenei pristatydami saugomą paveldą, atlieka didžiulį švietėjišką darbą. Nes tiek mūsų turimo paveldo populiarinimas, tiek Lietuvos žinomumas pasaulyje yra glaudžiai susiję su Lietuvos kaip valstybės išlikimu“, – teigia Muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

„Programoje deriname eksperimentinį teatrą su akademiniu, profesionalius kūrėjus su startuojančiais jaunais menininkais, klasikinę erdvę su alternatyvia. Manau, tai ir yra šių metų festivalio stiprybė“, – sako tarptautinio teatro debiutų festivalio „Tylos!“ meno vadovė Gabrielė Tuminaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

„Įsivaizduoju, kad žurnalas galėtų būti Panevėžio žmonių susitikimų vieta, kur galima būtų kalbėtis su valdžia, diskutuoti“,– sako atgimusio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ redaktorė Liuda Jonušienė.

„Šalies muziejininkai, organizuodami akciją „Muziejų naktis“ ir visuomenei pristatydami saugomą paveldą, atlieka didžiulį švietėjišką darbą. Nes tiek mūsų turimo paveldo populiarinimas, tiek Lietuvos žinomumas pasaulyje yra glaudžiai susiję su Lietuvos kaip valstybės išlikimu“, – teigia Muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza. Pokalbyje apie akciją „Muziejų naktis“ ir pradedamą projektą „Lietuvos muziejų kelias“ dalyvauja Lietuvos muziejų asociacijos vadovas R. Balza, tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė Vaiva Lankelienė, Kauno miesto muziejaus direktoriaus pavaduotoja Reda Žekienė, Nacionalinio muziejaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jolanta Karpavičienė, „Lietuvos muziejų kelio“ Žemaitijos regiono koordinatorė, Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gegužės 16 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close