captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: rūtusėlių pasaulyje

Svečiuosimės pas Rūtą ir Liną Ambrasūnus, kurių studijoje „EtnoDesign“ gimstantys mediniai suvenyrai, vadinami rūtusėliais – puikus įrodymas, jog liaudies kultūra gali būti gražios šiuolaikinės kasdienybės pamatas.
Rūta ir Linas Ambrasūnai. Šeimos albumo nuotr.
Rūta ir Linas Ambrasūnai. Šeimos albumo nuotr.

Svečiuosimės pas Rūtą ir Liną Ambrasūnus, kurių studijoje "EtnoDesign" gimstantys mediniai suvenyrai, vadinami rūtusėliais - puikus įrodymas, jog liaudies kultūra gali būti gražios šiuolaikinės kasdienybės pamatas.

Istorikė ir biologas, kitados susipažinę džiazo festivalyje pajūryje, prieš ketverius metus ėmė kurti etninių motyvų originalaus dizaino suvenyrus – kabinamas ar prie šaldytuvo limpančias figūrėles, dėliones, ant kurių galima dėti puodelius su karšta arbata. Kiekviena dovana pas naujus šeimininkus ateina su savo vardu ir istorija. Dabar rūtusėliai pasklidę po įvairias šalis, o Lino ir Rūtos kalbėjimas  įtikina, jog vaikystėje atrastas gamtos ir pasakų pasaulis, pagarbūs santykiai šeimoje bei šiuolaikinės technologijos padeda ne tik kurti „mažas didelio jaukumo dovanas", bet ir prasmingai gyventi.

Interviu su rūtusėlių kūrėjais Rūta ir Linu Ambrasūnais – šį penktadienį, gegužės 16 d., nuo 15.05 val. Kartojimas sekmadienį 09.03 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėja Giedrė Čiužaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...