captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: poetė Janina Degutytė

„Mes nešamės norą, troškimą, geismą – surasti savyje tą eilėraštį, vienintelį, kuris mus išlaisvintų, sudaužytų kasdienybės grandines. Ko tik žmogus nedaro ieškodamas savo požemiuose ir labirintuose to šviesos šaltinio!“
Poetė Janina Degutytė.
Poetė Janina Degutytė.

„Nešu tau eilėraštį,

Tą mažytį balto debesio namą,

Kur gali užėjęs sušilti...“. Janina Degutytė.

Savo  knygoje „Neužpūsk pienės pūko“ poetė rašo: „Mes nešamės norą, troškimą, geismą – surasti savyje tą eilėraštį, vienintelį, kuris mus išlaisvintų, sudaužytų kasdienybės grandines. Ko tik žmogus nedaro ieškodamas savo požemiuose ir labirintuose to šviesos šaltinio! Kur tik jo neieško! Ir kartais kiek reikia parašyti eilėraščių /vis ne tų ir ne tų/, kol prieini prie to vienintelio. Kaip jį pavadinti? Nežinau. Tik žinau, kad už jį reikia sumokėti gyvenimu“.

Girdėsime Janinos Degutytės mintis apie du pasaulius: kasdieną ir poeziją. Iš laidos „Drąsiai. Pilietiškai. Meniškai“, įrašytos 1968-aisiais.

„Tas vienintelis  eilėraštis – dar neparašytas. Tik artėjama prie jo. Tik žvilgsniu paliečiami kontūrai. Jo dvasia. Bus didelė paguoda, jei skaitytojas supras, pajus, koks turėtų būti tas vienintelis. Neparašytas. Ir savo širdyje jį parašys. Už mane“.

Su poete Janina Degutyte kalba literatūrologas Ričardas Pakalniškis. Eiles skaito aktorė Gentvilė Vaisietaitė. Skambės ištraukos iš laidos „Apie laiką ir save“, įrašytos 1986-aisiais.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ gegužės 19 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ gegužės 20 d. 01.05 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...