captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie didžiausią japonišką sodą Europoje

„Aš visada norėjau Europos žmonėms daugiau papasakoti apie japonišką sodą, supažindinti su šiuo unikaliu menu. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl kasmet grįžtu į Lietuvą – tai noras visiškai įgyvendinti šią idėją.“

„Aš visada norėjau Europos žmonėms daugiau papasakoti apie japonišką sodą, supažindinti su šiuo unikaliu menu. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl kasmet grįžtu į Lietuvą – tai noras visiškai įgyvendinti šią idėją ir pasitelkus sodo grožį, visą aplankui esančią harmoniją, daugiau papasakoti apie Japonijos kultūrą“, – sako Mokytojas Hajime Watanabe.

„Pati varpinė yra didžiausias ir svarbiausias eksponatas: tiek mūras, tiek medinės konstrukcijos ir, neabejotinai, varpai. Juk kas yra varpinė? Tai – lyg muzikos instrumento dalis“, – apie po dešimtmečio lankytojams duris atveriančią Vilniaus arkikatedros varpinę pasakoja Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema – neįprastas Ch. W. Glucko operos „Orfėjas ir Euridikė“ pastatymas Vienoje: sukrečiantis žvilgsnis į beveik mirusiųjų karalystę.

„Aš visada norėjau Europos žmonėms daugiau papasakoti apie japonišką sodą, supažindinti su šiuo unikaliu menu. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl kasmet grįžtu į Lietuvą – tai noras visiškai įgyvendinti šią idėją ir pasitelkus sodo grožį, visą aplankui esančią harmoniją, daugiau papasakoti apie Japonijos kultūrą“, – sako Mokytojas Hajime Watanabe. Anot didžiausio japoniško sodo Europoje steigėjo Šarūno Kasmausko, sodas gražiausias žiemą, ankstyvą rytą prieš patekant saulei, kai aplinkui yra tik spengianti tyla. Pasakojimas apie Žemaitijoje įkurtą ir puoselėjamą japonišką sodą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gegužės 15 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close