captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: kulminacinio „Sugrįžimų“ koncerto atbalsiai

Prisiminsime gegužės 6-osios vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusį kulminacinį, daugiausiai atlikėjų į sceną sukvietusį XVI festivalio „Sugrįžimai“ koncertą. Mintimis dalysis pianistė, šio koncerto meno vadovė ir globėja Raminta Lampsatis ir kt.
Pianistė Raminta Lampsatis. Tiziana Vahrenberg nuotr.
Pianistė Raminta Lampsatis. Tiziana Vahrenberg nuotr.

Prisiminsime gegužės 6-osios vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusį kulminacinį, daugiausiai atlikėjų į sceną sukvietusį XVI festivalio „Sugrįžimai“ koncertą. Mintimis apie lietuvių vokalistų pasiekimus Vokietijoje dalysis pianistė, šio koncerto meno vadovė ir globėja Raminta Lampsatis, keli solistai, tarp kurių –  net iš JAV atvykusi Lisa Houston, ieškanti savo prosenelių, dar XIX amžiaus pabaigoje palikusių Lietuvą, pėdsakų. Pokalbyje dalyvaus ir kompozitorius Anatolijus Šenderovas, dalyvavęs repeticijoje ir pataręs viešniai, kaip atlikti vieną populiariausių jo kamerinių kūrinių – „Sulamitos  giesmes“.

Antroje laidos dalyje pristatysime albumą „Forest Symphony“ („Miško simfonija“), kurį įrašė britų pučiamųjų orkestras „Lydbrook Band“. Atkuriant seniausios Didžiojoje Britanijoje karališkųjų medžioklių girios švenčių tradicijas, keliems kompozitoriaus buvo užsakyti kūriniai miško tema. Tarp jų išgirsime ir Jacobo de Haano kompoziciją „Lietuvos širdis“.

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – gegužės 14 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...