captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Poezijos pavasariui“ – 50

Apie šventės intenciją, tradiciją ir naujoves kalbėsimės su festivalio vadove, Rašytojų klubo direktore Janina Rutkauskiene, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku Antanu A. Jonynu, antruoju – 1966 metų – „Poezijos pavasario“ laureatu Algimantu Baltakiu ir poetu Antanu Šimkumi.
Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Šiemet tarptautinis poezijos festivalis rengiamas jau penkiasdešimtą kartą. Apie šventės intenciją, tradiciją ir naujoves pokalbis studijoje su festivalio vadove, Rašytojų klubo direktore Janina Rutkauskiene, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku Antanu A. Jonynu, antruoju – 1966 metų – „Poezijos pavasario“ laureatu Algimantu Baltakiu ir poetu Antanu Šimkumi.

„Pjesėje „Zoikos butas“ atspindimas to meto laiko ir žmogaus klausimas. Juk dabar žmogus taip pat yra atsidūręs ties tam tikrų egzistencinių klausimų sprendimu. Manau, kad šiame kūrinyje atrasime stiprų ryšį ir su nūdiena“, – sako  režisierius Rolandas Atkočiūnas, Lietuvos rusų dramos teatre pastatęs komediją pagal Michailo Bulgakovo kūrinį.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie poezijos slamus. „Tai tekstas, atliekamas scenoje. Viskas vyksta gyvai visomis šio žodžio prasmėmis: gyva atmosfera, gyva ir reaguojanti publika, tai labai karštas vakaras. Be to, negalima naudoti jokių papildomų priemonių – anei muzikos, kostiumo, ir privalai skaityti tik savo tekstą“, – pasakoja  poezijos slamo atstovas Žygimantas Kudirka.

Šiemet tarptautinis poezijos festivalis rengiamas jau penkiasdešimtą kartą. Apie šventės intenciją, tradiciją ir naujoves pokalbis studijoje su festivalio vadove, Rašytojų klubo direktore Janina Rutkauskiene, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku Antanu A.,Jonynu, antruoju – 1965 metų – „Poezijos pavasario“ laureatu Algimantu Baltakiu ir poetu Antanu Šimkumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 14 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...