captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: Alantos technologijos ir verslo mokykla

„Šiandien žinios ir technologijos neginčijamai lemia mūsų gyvenimo kokybę. Mes nuolat ieškome naujovių verslo, gamybos technologijų ir paslaugų srityse. Mokydami jaunuosius specialistus siekiame pritaikyti naujausius mokslo ir technikos pasiekimus. Ir ne tik...“
Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis.
Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis.

„Šiandien žinios ir technologijos neginčijamai lemia mūsų gyvenimo kokybę. Mes nuolat ieškome naujovių verslo, gamybos technologijų ir paslaugų srityse. Mokydami jaunuosius specialistus siekiame pritaikyti naujausius mokslo ir technikos pasiekimus. Ir ne tik... Taip pat svarbus kiekvienas mokinys, būsimasis specialistas, mus supa šeimyniška aplinka. Nei vienas namo neišeina alkanas, visada galima suvalgyti gerą porciją sriubos su duona nemokamai. O už tris litus tiesiog bajoriškai papietauti. Patys auginame daržoves, laikome melžiamas karves, mėsinius galvijus, žodžiu, turime ekologišką ūkį, net bičių. Mokiniai nuo pat pradžių pratinami bendrauti, dirbti ir užsidirbti. Tie, kurie mokytis atvyksta iš toliau, gali apsigyventi švariame ir jaukiame bendrabutyje už simbolinę kainą. Tai mūsų būsimosios kartos, kokias užsiauginsime, tokias ir turėsime“, – sako Alantos technikos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis.

Alantos technologijos ir verslo mokyklai šiandien priklauso Alantos dvaras, kuriame įsteigta mokomoji bazė. Mokykloje rengiami padavėjai, barmenai, staliai, statybininkai, kasininkai, žirgininkai ir kiti specialistai. Alantos technologijos ir verslo mokykla tapusi ne tik Aukštaitijos, bet ir visos Lietuvos kultūros centru. Čia puoselėjamos senosios tradicijos ir kuriamos naujosios, naujausios technologijos dera su tradiciniais amatais.

 Nuostabą kelia Alantos technologijos ir verslo mokyklos Žaliasis energetikos centras. Atsižvelgiant į brangstančius energetikos išteklius Lietuvoje, nuspręsta apsirūpinti alternatyviu elektros energijos išgavimo būdu ir pasistatyti didelio efektyvumo katilinę, naudojančią biodujas, kurios gaunamos iš žemės ūkio kultūrų arba atliekų. „Mes norime kaimo žmonėms, o ir visiems, kitiems parodyti, kad naudojant aukštąsias biotechnologijas, biodujas galima gaminti iš srutų, kurios po tam tikrų technologinių procesų galiausiai grįžta į laukus, neskleisdamos jokių nemalonių kvapų. Gamtosauginiu požiūriu tai didžiulė pažanga. Tačiau visiems darbams reikia specialistų, kuriuos turime parengti. Vadinasi, bus naujų darbo vietų“, – didžiuojasi Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktorius Vladas Pusvaškis, stovėdamas prie mokomosios katilinės biodujų jėgainės.

Direktoriaus pavaduotojas Stasys Skebas sako, kad Alantos technologijos ir verslo  mokykloje nieko nedaroma nepasitarus su mokslininkais, neatsižvelgus į jų skaičiavimus. Glaudžiai bendradarbiaujama su KTU mokslininkais, patirties ieškoma užsienio šalyse. Alantos technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus įsitikinimu, privalu propaguoti naują energetikos šaką, mokyti jaunus žmones gamtoje naudotis atsinaujinančiais energetikos šaltiniais.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, gegužės 14 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close