captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“

„Filmo idėją padiktavo surinkta informacija apie paliktus emigrantų vaikus bei suvokimas, kad praėjus 21 metams po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo vis daugiau gyventojų savanoriškai palieka šalį. Išvykdami jie palieka ne tik namus, bet dažnai ir vaikus.“

„Filmo idėją padiktavo surinkta informacija apie paliktus emigrantų vaikus bei suvokimas, kad praėjus 21 metams po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo vis daugiau gyventojų savanoriškai palieka šalį. Išvykdami jie palieka ne tik namus, bet dažnai ir vaikus“, – apie filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ idėją pasakoja režisierius Ernestas Jankauskas.

„Tai išskirtinė proga, nes gotikos renesanso sandūroje sukurtus kūrinius, kurie turi lituanistinę prasmę, retai atrandame ir galime susigrąžinti į Lietuvą, praturtinti mūsų nacionalinius rinkinius“, – apie neseniai atrastą seniausią Vytauto Didžiojo atvaizdą pasakoja Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai pasaulyje keičiasi politinė situacija, kai padidėjo neapykantos, galvokime ko reikia Lietuvai. Ar reikia destruktyvaus, griaunančio meno?“ – komentare kviečia diskutuoti tapytojas Aloyzas Stasiulevičius.

Geriausiu metų trumpametražiu vaidybiniu kino filmu pripažintas ir „Sidabrine gerve“ apdovanotas Ernesto Jankausko ir Gabijos Siurbytės darbas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. „Tai istorija apie drąsią mergaitę, šių dienų Pepę Ilgakojinę, kuri išsiruošia į tolimą kelionę gelbėti savo tėvų. Filmo idėją padiktavo surinkta informacija apie paliktus emigrantų vaikus bei suvokimas, kad praėjus 21 metams po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo vis daugiau gyventojų savanoriškai palieka šalį. Išvykdami jie palieka ne tik namus, bet dažnai ir vaikus. Euronašlaičiai (taip vadinami šie vaikai) auga vieni, dažniausiai prižiūrimi senelių ar tetų. Manau, kad emigracijos problema privalo būti iškelta, nuosekliai išnagrinėta ir aptarta“, – apie filmo idėją pasakoja režisierius Ernestas Jankauskas. Pokalbis su filmo kūrėjais apie filmo kūrimo ypatumus bei socialines temas mene.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 13 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...