captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – kompozitorius Giedrius Alkauskas

Giedriaus Alkausko gyvenimas padalytas į kelis vienas kitą keičiančius etapus: matematika, muzika, matematika ir vėl muzika... Kas verčia prie muzikos sugrįžti matematikos daktarą?
Kompozitorius Giedrius Alkauskas.
Kompozitorius Giedrius Alkauskas.

Giedriaus Alkausko gyvenimas padalytas į kelis vienas kitą keičiančius etapus: matematika, muzika, matematika ir vėl muzika... Kas verčia prie muzikos sugrįžti matematikos daktarą? Ką tik pasirodžius antrajai G. Alkausko kūrinių plokštelei „Užburtas laikas“, kalbėsimės apie įtakas, autoritetus, įkvėpimą, sakmes, pasakas ir padavimus bei kompozitorių charakterių tipus. Kokiam gi charakterio tipui priklauso šis kompozitorius? „Jaučiuosi, kaip nykštukas Haufo pasakose, kuris vieną dieną prabudus sąmonei, atsipeikėjęs supranta, jog buvo visai ne ten, kur norėjo. Ir tai vyksta nuolatos kas keleri metai, keičiant veiklos sritis“, – dalijosi mintimis pašnekovas.

Antroje laidos dalyje laukia muzikinė kelionė po pasaulio oro uostus. Kokių muzikų vardais jie pavadinti ir kam didesnė garbė – kompozitoriams ar oro uostams? Gal kada buvote Fryderyko Chopino, Ignacy’o Jano Paderewskio – Lenkijoje, o gal neseniai lėktuvu leidotės Luiso Armstrongo oro uoste, esančiame Naujajame Orleane?

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – gegužės 12 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...