captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pertekliniai reikalavimai bitininkams ir žemdirbiams

Žemdirbiai, rūpindamiesi pasėlių priežiūra, kartais naudoja chemines augalų apsaugos priemones, kurios netinka bitutėms. Ar susitars bitininkai ir žemdirbiai, ar valdininkai neprigalvos perteklinių reikalavimų?

Šiuo metu intensyviai žydi žieminių rapsai, sodai, pradeda žydėti alyvos, ievos, daugybė laukų ir pievų augalų. Pats darbymetis bitėms, bet ne toks ramus kaip atrodo daugeliui. Mat žemdirbiai, rūpindamiesi pasėlių priežiūra, kartais naudoja chemines augalų apsaugos priemones, kurios netinka bitutėms. Ar susitars bitininkai ir žemdirbiai, ar valdininkai neprigalvos perteklinių reikalavimų?

Kiduliuose organizuojamos pienių žiedų skynimo talkos. Tokią labai neįprastą talką būtent šiomis dienomis, kai pienės žydi intensyviausiai, organizuoja Šakių rajone Kidulių seniūnijoje gyvenantys kaimo verslininkai Vida ir Juozas Vilkeniai. Šeimos verslui šiemet reikia ne mažiau kaip 6 mln. pienių žiedų. Kam jie ūkininkams, kaip organizuojamos talkos?

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose bus su Liubomiru Vošteriu, garsėjančiu neįprasta ir labai įvairia savo veikla. Jis – sertifikuotų tautinio paveldo produktų  amatininkas, linų sėmenų aliejaus spaudimo ir tradicinės žolininkystės amatų puoselėtojas. 250 ha augalininkystės ūkio šeimininkas be įprastų daugeliui javų augina belukštes avižas, linus sėmenims, kmynus, žirnius. Vartotojams gali pasiūlyti daržovių, vaisių uogų, kiaušinių. Sėmenų aliejus ir kmynai turi Lietuvos tautinio paveldo sertifikatus. Ūkininkas „pasikinkė“ vėjo ir saulės energiją – prie namų įrengta moderni saulės jėgainė, kieme elektrą gamina vėjo sukami sparnai. Koks savaitgalis buvo įvairių amatų žinovui Liubomirui Vošteriui, gyvenančiam Širvintų rajone Bagaslaviškyje?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo 12 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...