captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kas yra sveikas sportas?

Jungtinių Amerikos valstijų mokslininkai, ištyrę bėgiojančių žmonių sveikatą, paskelbė išvadas, jog sveikatai pavojaus nėra, jei žmogus nubėga ne daugiau kaip 32 km per savaitę, kilometrą nubėga ne greičiau nei per 10 minučių, bėgioja 2–5 kartus per savaitę.
Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.
Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

Jungtinių Amerikos valstijų mokslininkai, ištyrę bėgiojančių žmonių sveikatą, paskelbė išvadas, jog sveikatai pavojaus nėra, jei žmogus nubėga ne daugiau kaip 32 km per savaitę, kilometrą nubėga ne greičiau nei per 10 minučių, bėgioja 2–5 kartus per savaitę. Jei nesilaikoma šių rekomendacijų, širdį gali ištikti rimtas pavojus. Tame pačiame moksliniame tyrime rekomenduojama, kas širdžiai nekenkia: pasivaikščiojimas, greitasis ėjimas, šiaurietiškas ėjimas, plaukimas, joga, lėtas pasivažinėjimas dviračiu. Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė laidoje paaiškins, koks sportas širdį veikia labai gerai, o ko kardiologai nerekomenduoja dėl galimų širdies ir kraujagyslių ligų.

Ar iš vadovėlių galima išmokti žoliauti? Ar būtina augti tokioje aplinkoje, kai močiutė ar mama turi žinių apie vaistinius augalus ir iš kartos į kartą tarsi perduoda nematomą patirtį? Apie vaistinių augalų pažinimą, bendrystę su gamta laidoje pasakos Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  gegužės 10 d., 11.03 val. ir gegužės 15 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...