captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – tapytojas Kęstutis Zapkus

„Mano darbai – tai masinis chaosas, kurį aš bandau sutvarkyti pagal savo patirtį, nes meno galia yra asmeninė galia. Taip aš suprantu meno estetiką.“
Tapytojas Kęstutis Zapkus<br> A. Valužio nuotr.
Tapytojas Kęstutis Zapkus
A. Valužio nuotr.

„Mano darbai – tai masinis chaosas, kurį aš bandau sutvarkyti pagal savo patirtį, nes meno galia yra asmeninė galia. Taip aš suprantu meno estetiką. Yra toks angliškas posakis: ar teisybė yra grožis, ar grožis yra teisybė? Kodėl aš myliu meną? Todėl, kad jame yra daug daugiau pasakyta, ne vien tik apie grožį. O grožis įtartinas, kaip kambario dekoracijos“, – sako vienas žymiausių lietuvių išeivijos menininkų – Niujorke gyvenantis tapytojas Kęstutis Zapkus.

„Pabuvusi Frumušikoje supratau, kaip toli mes nuėjome, kaip mes išsaugojome savo identitetą. Nes Ukrainoje dar gyvena žmonės, kurie dėkoja Stalinui, kad stepėse pasodino krūmus“, – sako dailininkė Ūla Šimulynaitė, kartu su aštuoniais menininkais kviečianti į parodą „Frumušika Nova“ Šv.J ono gatvės galerijoje.

„Žmogus turi du priešus, kurie jo niekada nepalieka – badas ir nuobodulys“, – taip prieš dešimtmetį teigė filosofas Arvydas Šliogeris. Kokius baisius dalykus gali nuveikti žmogus, pasotinęs skrandį?

Šiais metais Ryga yra Europos kultūros sostinė. Kas vyksta Rygoje, kaip latviams sekasi realizuoti šį tarptautinį projektą, kam jie skiria daugiausia dėmesio – tiesioginis pokalbis su Rygoje dirbančia Vaida Pilibaityte.

„Kai pasaulyje keičiasi politinė situacija, kai padidėjo neapykantos, galvokime ko reikia Lietuvai. Ar reikia destruktyvaus, griaunančio meno?“ Tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus komentaras kviečia diskutuoti su praėjusį šeštadienį laidoje skambėjusiais menotyrininkės Agnės Narušytės teiginiais.

Po 24 metų pertraukos atgimsta Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalas „Senvagė“. Pokalbis su redaktore Liuda Jonušiene.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – susitikimas su Niujorke gyvenančiu menininku Kęstučiu Zapkumi.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 10 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...