captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Lietuvos šventovių keliais

Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius iš pradžių veda į vienuolyno rūsius. Vienuolyną 1696 m. pastatė bernardinai, o po poros metų ir medinę bažnyčią. Dabar puikuojasi vėlyvojo baroko stiliaus mūrinė šventovė.
Troškūnų bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius.
Troškūnų bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius.

Su ortodoksų kunigu Vitalijumi Mockumi keliaujame po Lietuvą – tiek stačiatikiams, tiek katalikams šventas vietas. Šalia Kauno autobusų stoties Ramybės parko pietinėje dalyje lankytojus kviečia Kauno Apreiškimo Švč. Dievo Motinos soboras ir šalia pastatyta Kauno Kristaus Prisikėlimo cerkvė. Diakonas Konstantinas Pankrašovas rodo šiuo metu sobore saugomą Surdegio Dievo Motinos ikoną, kuri traukia maldininkus iš viso pasaulio. 

Raguvoje retai veikiančios Dievo Motinos Gimimo cerkvės duris atrakina jaunas stačiatikių kunigas Aleksejus Smirnovas.

Surdegyje kažkada veikė ortodoksų vienuolynas. Būtent šioje vietoje buvo pasirodžiusi  Šv. Mergelė Marija. Dabar čia stovi Surdegio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, priklausanti katalikams. Jos vėsiame rūsyje tebetrykšta šventas šaltinis, šalia kurio apsireiškė Mergelė Marija.

Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Saulius Filipavičius iš pradžių veda į vienuolyno rūsius. Vienuolyną 1696 m. pastatė bernardinai, o po poros metų ir medinę bažnyčią. Dabar puikuojasi vėlyvojo baroko stiliaus mūrinė šventovė. Ją garsina stebuklingoji Troškūnų Madona. „Madona su kūdikiu“ – vienas seniausių sakralinio meno pavyzdžių mūsų šalyje. Lietuvoje yra trys paveikslai, susiję su ikonografija. Tai Troškūnų bažnyčios madona, Merkinės bažnyčios Marijos paveikslas ir Marija Kauno katedroje“, – sako Troškūnų bažnyčios klebonas S. Filipavičius ir pasakoja stebuklingo Troškūnų Madonos paveikslo istoriją.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ gegužės 10 d., šeštadienį, 15.03 val. ir gegužės 12 d., pirmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.


 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...