captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: F. Chopino bendraamžė – lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska

Frideriko Chopino talentas skleidėsi ne vienumoje, greta kūrė daugybė kitų, kurių pavardės ir kompozicijos, deja, visiškai pamirštos, gal užtemdytos F. Chopino genijaus. Tarp jų atsidūrė ir vos 31 metus gyvenusi pianistė bei kompozitorė Tekla Bądarzewska .
Lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska.
Lenkų kompozitorė Tekla Bądarzewska.

Frideriko Chopino muzika – tikrai nepakartojama. Tačiau jo talentas skleidėsi ne vienumoje, greta kūrė daugybė kitų, kurių pavardės ir kompozicijos, deja, visiškai pamirštos, gal užtemdytos F. Chopino genijaus. Tarp jų atsidūrė ir vos 31 metus gyvenusi pianistė bei kompozitorė Tekla Bądarzewska. Jos saloninės pjesės buvo populiarios ne tik Lenkijoje, Europoje, bet ir kituose žemynuose, natos pardavinėjamos didžiuliais tiražais, o XX amžiuje melodija „Mergelės malda“ tapo ne tik tikru hitu country stiliaus standartu, bet ir lopšine, niūniuojama Japonijoje, ar Taivanio šiukšlių surinkimo transporto signalu... Beje, būtent Japonijoje antrąjį gyvenimą gavo Teklos Bądarzewskos muzika – prieš keletą metų buvo išleistas pirmasis jos fortepijoninių pjesių albumas, parduotas milijoniniu tiražu. O kompozitorės mirties 150-osioms metinėms lenkų muzikė Maria Pomianowska subūrė margą instrumentalistų grupę, ėmėsi aranžavimo ir pirmą kartą įrašė kitaip nei originalai skambančias T. Bądarzewskos miniatiūras. Šią kompaktinę plokštelę pristatysime pirmoje laidos dalyje.

„Grodamas Bachą geriau galiu suprasti šiuolaikinę muziką, o grodamas šiuolaikinę muziką galiu geriau suprasti Bachą", – sako Jean Geoffroy, žymiausias prancūzų perkusininkas – vienas iš nedaugelio atliekančių J. S. Bacho kūrinius marimba. Žinomas pasaulyje solistas, Paryžiaus ir Lijono muzikos akademijų profesorius yra kviečiamas vesti perkusijos meistriškumo pamokas visoje planetoje. Antroje laidos dalyje girdėsime Jeano Goeffroy atliekamus šiuolaikinių kompozitorių opusus ir, žinoma, J. S. Bachą marimba.  

Ved. Jūratė Vičienė ir Marius Šinkūnas.

„Muzikinis pastišas“ – gegužės 9 d., penktadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...