captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: universitete – moderniausias Baltijos šalyse žemės ir miškų tyrimų centras

Jau pusantrų metų Aleksandro Stulginskio universitete veikia moderniausias Baltijos šalyse žemės ir miškų tyrimų centras. Jo laboratorijose sumontuota viena moderniausių pasaulyje įrangų  kainavo  beveik 40 milijonų litų.

Jau pusantrų metų Aleksandro Stulginskio universitete veikia moderniausias Baltijos šalyse žemės ir miškų tyrimų centras. Jo laboratorijose sumontuota viena moderniausių pasaulyje įrangų  kainavo  beveik 40 milijonų litų. Didžioji dalis lėšų gauta iš Europos Sąjungos fondų. Kokie tyrimai atliekami centre, kokia jo nauda?

Šiuo metu Lietuvoje yra registruota 1800 sodininkų bendrijų. Nuosavybės teise jos valdo maždaug 22 tūkst. hektarų žemės. Daugiausia mėgėjiškos sodininkystė bendrijų yra kaimo vietovėse.  Net 250 bendrijų yra ir Vilniaus miesto teritorijoje. Mėgėjiška sodininkystė, skirtingai negu ankstesniais metais, dabar susilaukia ne tik pritarimo, bet ir oponentų kritikos. Kaip gyvena Vilniaus pašonėje maždaug prieš tris dešimtmečius įsteigtos sodininkų mėgėjų bendrijos „Dobilas“ sodininkai, kokia jos perspektyva?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, gegužės 9  d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...