captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: užmirštas Lietuvos istorijos puslapis

„Pirmojo pasaulinio karo pabėgėliai: užmirštas Lietuvos istorijos puslapis“, – taip vadinasi dr. Tomo Balkelio paskaita. Viena iš esminių paskaitos tezių yra ta, kad karo pabėgėliai suvaidino kur kas didesnį vaidmenį kuriant modernią Lietuvos valstybę, negu iki šiolei manyta.
Dr. Tomas Balkelis.
Dr. Tomas Balkelis.

„Pirmojo pasaulinio karo pabėgėliai: užmirštas Lietuvos istorijos puslapis“, – taip vadinasi dr. Tomo Balkelio paskaita. Viena iš esminių paskaitos tezių yra ta, kad karo pabėgėliai suvaidino kur kas didesnį vaidmenį kuriant modernią Lietuvos valstybę ir lietuviškąją tapatybę, negu iki šiolei manyta.

Istorikas gilinasi į atminties problematiką Lietuvoje bei moderniosios lietuvių visuomenės formavimosi procesą karo metais. Aptariama lietuvių inteligentijos reakcija į karą, masinė Lietuvos gyventojų karo tremtis, jos priežastys, kasdienis lietuvių gyvenimas Rusijoje, inteligentijos pastangos tarp pabėgėlių formuoti „moralinę bendruomenę“ bei Lietuvos valstybės repatriacijos politika. „Pirmojo pasaulinio karo metais Rusija tapo lietuvybės kalve“, – teigia paskaitininkas.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – gegužės 13 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama gegužės 14 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir gegužės 17 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close