captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: keisis ekologinio ūkininkavimo teisinis reguliavimas ir rėmimas

Trečiadienį Seimo Europos informacijos biure buvo surengta Europos savaitės diskusija „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Trečiadienį Seimo Europos informacijos biure buvo surengta Europos savaitės diskusija „Ekologinio ūkininkavimo dabartis ir perspektyvos“. Joje paaiškėjo, kad nuo 2017 metų Europos Komisija ketina priimti sprendimą, pagal kurį nebegalės būti kaip dabar Lietuvoje – dalis ekologinio, dalis chemizuoto ūkio. Numatyta daug kitų naujovių.

Karvių neliko, tačiau ūkis gyvuos. Anykštėnų Birutės ir Kazimiero Jurkštų namų sienos nukabinėtos Padėkomis. Jie yra buvę konkurso „Metų ūkis“ prizininkai. Dėl amžiaus patys jau nevaliojantys tvarkytis pieno fermoje, neradę norinčiųjų joje dirbti, turėjo ją likviduoti. Buvusius ūkininkus guodžia tai, kad sūnus Ramūnas nesitraukia. Pakeitęs gamybos pobūdį, gyvuos augalininkystės ūkis.

Pavasaris, vasara – metų laikai, kai norisi ilgiau pabūti gamtoje, keliauti. O pamatyti daug įdomaus galima beveik kiekviename Lietuvos kampelyje. Tai pasakytina, kad ir apie Vaižganto ir knygnešių muziejų. Važiuojant keliu Naujamiestis–Krekenava, viena rodyklė kviečia sukti į jį. Pavažiavus maždaug kilometrą kalvota, miškinga vietove, ant Vadakties upelio kranto išvysti sodybą, Ustronės vienkiemiu vadinamą. Atlaikę visokiausius išmėginimus, jame tebestovi dar 19 a. pabaigoje iš rąstų suręstas dviaukštis svirnas ir gyvenamasis namas. Būtent šiame svirne 1991 buvo įsteigtas knygnešių muziejus.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gegužės 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...