captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: lyčių psichologija – ne iš blizgių žurnalų

Ar skiriasi moterų ir vyrų smegenys, poreikiai šeimoje, gabumai? Kodėl mokslinių tyrimų išvados šiais klausimais yra nevienodos? Kalbėsime su Vytauto Didžiojo universiteto lektore Kristina Žardeckaite-Matulaitiene, kuri dėsto tarp studentų populiarų dalyką – Lyčių psichologiją.
Vytauto Didžiojo universiteto lektorė Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė.
Vytauto Didžiojo universiteto lektorė Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė.

Ar skiriasi moterų ir vyrų smegenys, poreikiai šeimoje, gabumai? Kodėl daugybė mokslininkų, atlikdami tyrimus šiais klausimas, prieina prie nevienodų išvadų?

Tokius ir panašius klausimus aptarsime su Vytauto Didžiojo universiteto lektore dr. Kristina Žardeckaite-Matulaitiene. Ji dėsto tarp įvairių specialybių studentų populiarų dalyką – Lyčių psichologiją. K. Žardeckaitė-Matulaitienė kurso pradžioje rekomenduoja studentams pamiršti paviršutiniškas rekomendacijas apie vyrų ir moterų santykius iš blizgių žurnalų ir kai kurių populiariosios psichologijos bestselerių.

Laidoje išgirsite ir dėstytojos studentę Aistę Mitaitę, kuri yra atlikusi svarbių tyrimų seksualinės prievartos tema. Vienas iš jų parodė, kad vien jau žodynas – kaip žiniasklaida, pareigūnai kalba apie prievartos atvejus – stipriai veikia mūsų požiūrį į nukentėjusias moteris.

Laida „Mes, moterys“ – gegužės 9 d., penktadienį, 15.05 val. Kartojimas sekmadienį 09.03 val. per LRT RADIJĄ.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...