captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie šiuolaikinio šokio atlikėjų savirealizaciją Lietuvoje ir svetur

Artėjant Tarptautiniam „Naujojo Baltijos šokio“ festivaliui į Lietuvą sugrįžta ir svetur kuriantys mūsų šiuolaikinio šokio atlikėjai, choreografai. Kas labiausiai šokiruoja jaunuosius kūrėjus, siekiančius įgyvendinti savo menines ambicijas Lietuvoje?

Artėjant Tarptautiniam „Naujojo Baltijos šokio“ festivaliui į Lietuvą sugrįžta ir svetur kuriantys mūsų šiuolaikinio šokio atlikėjai, choreografai. Kas labiausiai šokiruoja jaunuosius kūrėjus, siekiančius įgyvendinti savo menines ambicijas Lietuvoje? Kokiomis sąlygomis šokėjams tenka kurti gimtinėje ir svetur?

„Medijų meno festivaliams didelių pastangų kurti naujas koncepcijas nereikia. Jas diktuoja nuolat kintanti skaitmeninių technologijų raida ir jos įtaka visuomenės gyvenimui. Svarbiausia – suspėti reaguoti į pokyčius, aprėpti problemas ir numatyti perspektyvas, būtent toks pagrindinis ir šių metų „Enter” festivalio tikslas“, – teigia tarptautinio renginio organizatorius ir iniciatorius menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ar mes norime tik tokio meno, kuris meluotų? Kodėl šiandien kyla toks klausimas, kodėl skyla meno visuomenė?“ – komentare klausia menotyrininkė Agnė Narušytė.

Artėjant Tarptautiniam „Naujojo Baltijos šokio“ festivaliui į Lietuvą sugrįžta ir svetur kuriantys mūsų šiuolaikinio šokio atlikėjai, choreografai. Kas labiausiai šokiruoja jaunuosius kūrėjus, siekiančius įgyvendinti savo menines ambicijas Lietuvoje?  Kokiomis sąlygomis šokėjams tenka kurti gimtinėje ir svetur? Kas turi lemiamos įtakos statant šokio spektaklius – kūrybinė aplinka, finansiniai ištekliai ar talentas? Su kokia realybe susiduria šokio meno kūrėjai pasibaigus festivaliams, spektakliams? Pokalbyje apie šiuolaikinio šokio atlikėjų savirealizaciją Lietuvoje ir svetur dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Šokio ir judesio katedros vedėja, šokio kritikė Ingrida Gerbutavičiūtė, šiuolaikinio šokio kūrėjas Andrius Katinas (Suomija) ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatai: choreografė Loreta Juodkaitė, šokėjas Mantas Stabačinskas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ gegužės 6 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...