captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: mobili laboratorija „Mobilioji bioklasė“

Modernia įranga aprūpinta pirmoji Lietuvoje mobili laboratorija važinėja po šalį, kviesdama moksleivius susipažinti su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. „Mobiliojoje bioklasėje“ moksleiviai patys atlieka pažintinius mokslo eksperimentus.
„Mobilioji bioklasė“.
„Mobilioji bioklasė“.

Modernia įranga aprūpinta pirmoji Lietuvoje mobili laboratorija važinėja po šalį, kviesdama moksleivius susipažinti su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. „Mobiliojoje bioklasėje“ moksleiviai patys atlieka pažintinius mokslo eksperimentus. Pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR, kaip ji funkcionuoja. Edukacinę programą sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos. Atvykę į mokyklą „Mobiliosios klasės“ organizatoriai vieną klasę per 20 min. paverčia laboratorija su įrengta tikra moksline įranga. Mobilioje laboratorijoje naudojamos tik saugios medžiagos, kurios nekelia grėsmės su jomis dirbantiems moksleiviams. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas ir bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

„Mobilioji bioklasė“ jau aplankė 100 Lietuvos mokyklų beveik 70 miestų ir miestelių. Šimtąja mokykla tapo Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija. Dar apie šimtą mokyklų yra užsiregistravusios ir laukia atvykstant mini autobusiuko su įranga. Mobilioji laboratorija taip pat keliauja į Lenkiją, kur Punsko licėjaus, Seinų ir Punsko Dariaus ir Girėno gimnazijų moksleiviai galės dalyvauti mokslo eksperimentuose. Projekto sėkmė paakino analogišką klasę įkurti ir Estijoje, kuri padeda pažinti mokslą estų mokykloms.

Mes apsilankysime Vilniaus „Minties“ gimnazijoje ir pasikalbėsime su biologijos mokytoja Virginija Spundzevičiene, VU pirmo kurso studente Aiste Serapinaite bei bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslo darbuotoja Viktorija Žepnickaite ir komunikacijos vadovu Egidijumi Jaseliūnu.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, gegužės 7 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...