captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie Mykolą Kleopą Oginskį – politiką, diplomatą, iždininką

Valdovų rūmuose įvyko dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės knygos „Mykolas Kleopas Oginskis: politikas, diplomatas, ministras ir jo pasų kolekcija“ sutiktuvės. Tai pirmoji autorinė monografija apie paskutinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didįjį iždininką.
Politikas<br> diplomatas<br> iždininkas Mykolas Kleopas Oginskis.
Politikas
diplomatas
iždininkas Mykolas Kleopas Oginskis.

Simboliška, kad monografija apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiko ir Abiejų Tautų Respublikos diplomato Mykolo Kleopo Oginskio veiklą pasirodė jo 250-ųjų gimimo metinių išvakarėse – 2015 m. minėsime reikšmingą jubiliejinę sukaktį. Valdovų rūmuose priešvelykinės savaitės metu įvyko dr. Ramunės Šmigelskytės-Stukienės knygos „Mykolas Kleopas Oginskis: politikas, diplomatas, ministras ir jo pasų kolekcija“ sutiktuvės. Tai pirmoji autorinė monografija apie paskutinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didįjį iždininką.

Lenkijos–Lietuvos Respublikos laikais Mykolas Kleopas Oginskis dirbo Seime, buvo pasiuntinys Olandijoje. 1794 m. dalyvavo T. Kosciuškos sukilime, buvo įkūręs sukilėlių štabą. Po sukilimo ir trečiojo Lietuvos–Lenkijos padalijimo, Lietuvai praradus nepriklausomybę, M. K. Oginskis, prisidengęs svetima pavarde, pasitraukė iš Lietuvos. Spėjama, kad būtent tuo laiku, paliekant tėvynę, ir buvo sukurtas minėtasis garsusis jo polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Gyvendamas užsienyje M. K. Oginskis laišku kreipėsi į Napoleoną, prašydamas padėti Lietuvai ir Lenkijai atgauti savarankiškumą, tačiau, Napoleono nuomone, nors Lietuva ir Lenkija neteisėtai atsidūrė Rusijos valdžioje, ji, kaip ir bet kuri kita tauta, pati ginklo pagalba turi atsikovoti savo teises.

1810 m. M. K. Oginskis tapo caro slaptuoju patarėju ir senatoriumi. Sudėtinga pasverti  M. K. Oginskio nuopelnus tėvynei bei įvertinti jo padarytas klaidas ir padaryti vienareikšmišką išvadą.

Laidoje kalbėsime apie šį didiką kaip politiką, diplomatą ir ministrą – pristatysime naujai pažintus ir aktualizuotus jo veiklos aspektus. Dalyvaus istorikė dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" –  gegužės 9 d., penktadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...