captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“

„Taip susiklostė, kad savo gyvenimą pašvenčiau šeimai. Bet nemanau, kad kažko atsisakiau ar praradau, nes visa tai, ką turėjau savyje, ko išmokau, perdaviau savo vaikams.  Per juos realizuoju savo mintis, savo patirtį. Jie yra mano tąsa.“
Seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“.
Seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale“.

„Taip susiklostė, kad savo gyvenimą pašvenčiau šeimai. Bet nemanau, kad kažko atsisakiau ar praradau, nes visa tai, ką turėjau savyje, ko išmokau, perdaviau savo vaikams.  Per juos realizuoju savo mintis, savo patirtį. Jie yra mano tąsa. Ir  tai yra labai įdomu ir prasminga“, – sako penkių vaikų mama, tragiškai žuvusio poeto, kultūros veikėjo Vaidoto Daunio našlė smuikininkė Raimonda Daunienė.

Man gyvenime pasisekė, kad sutikau Juozą Miltinį, Vytautą Žalakevičių, Andrejų Tarkovskį, Grigorijų Kozincevą, tik jų darbuose sukūriau savo vaidmenis. Jie ne tik pasitikėjo manimi, bet kartu aiškinomės, kas yra tas žmogus scenoje ar ekrane“, – sako 90 metų jubiliejų minintis aktorius Donatas Banionis.

„Jei vaidindamas monospektaklį aktorius neužvaldo publikos nuo pat pirmų minučių, spektaklis neįvyksta. Tokia rizika visada išlieka“, – teigia festivalio „MonoBaltija 2014“ direktorius, Kauno kamerinio teatro meno vadovas Aleksandras Rubinovas.  

„Europiečio tapatybė, paremta bendra kultūra, – istorinis faktas, tačiau politine prasme ji kelia vis daugiau klausimų“, – sako lenkų istorikas ir filosofas profesorius Krzysztofas Pomianas, Europos istorijos muziejaus mokslinis vadovas.  

Ar mes norime tik tokio meno, kuris meluotų? Kodėl šiandien kyla toks klausimas, kodėl skyla meno visuomenė? Apie tai – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Patekimas į UNESCO sąrašus galėtų paskatinti ir mažus, ir utopinius dalykus, netgi tokius, kaip moderniosios architektūros muziejus. Tokio muziejaus pasaulyje nėra, būtume įdomūs“, – sako architektūros istorikas Vaidas Petrulis. Specialistai diskutuoja dėl ga­li­my­bių Kau­no tar­pu­ka­rio mo­der­nis­ti­nę ar­chi­tek­tū­rą įtrauk­ti į UNES­CO Pa­sau­lio pa­vel­do są­ra­šą.

„Sėskim ir pakalbėkim“ – svečiuosimės Raimondos Daunienės namuose. Mama ir dukros pasakos apie savo kūrybinius pasiekimus, apie šeimos ansamblį „Regnum Musicale“, apie tai, kas svarbiausia – pasitikėjimą ir supratimą.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 3 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...