captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: André Malraux

„A. Malraux domėjimasis žydų istorija kilo iš jo dėmesio viso pasaulio kultūros raidai, Vakarų ir Rytų civilizacijomis, jų abipusei įtakai. Pradėjęs šią temą gvildenti jaunystėje, jis nesiliovė ja domėjęsis visą gyvenimą. Ir nesiliovė aukštinęs „tautą, kuri buvo iš pamatų sugriauta, bet kurios veide atsispindi seniausioji pasaulio praeitis“.

„Rašytojo, politiko, meno istoriko ir filosofo André Malraux vardas neblėsta jau ketvirtas dešimtmetis po jo mirties. Jis domėjosi Biblija, tradicija, žydų menu, žydų istorija. A. Malraux domėjimasis žydų istorija kilo iš jo dėmesio viso pasaulio kultūros raidai, Vakarų ir Rytų civilizacijomis, jų abipusei įtakai. Pradėjęs šią temą gvildenti jaunystėje, jis nesiliovė ja domėjęsis visą gyvenimą. Ir nesiliovė aukštinęs „tautą, kuri buvo iš pamatų sugriauta, bet kurios veide atsispindi seniausioji pasaulio praeitis“, – knygos „Jeruzalės šviesa. Ištikimybės istorija“ įžangoje teigia vertėja Dalija Epšteinaitė.

Svarbiausias Lietuvos totorių bruožas – lojalumas. Tai pabrėžia Lietuvos totorių sąjungos pirmininkas dr. Adas Jakubauskas ir viešnia iš Lenkijos dr. Teresa Zanevska.

„Santara“ – rugpjūčio 2 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...