captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Lietuvos ortodoksų šventvietės

Šv. Paraskevos ortodoksų bažnyčios Vilniuje kunigas Vitalijus Mockus vienintelis Lietuvoje šventas mišias laiko lietuvių kalba. Jis mano, kad skirtumai tarp ortodoksų ir katalikų religijų turėtų išnykti, nes šaknys tos pačios – esame krikščionys.
Ortodoksų kunigas Vitalijus Mockus.
Ortodoksų kunigas Vitalijus Mockus.

Šv. Paraskevos ortodoksų bažnyčios Vilniuje kunigas Vitalijus Mockus vienintelis Lietuvoje šventas mišias laiko lietuvių kalba. Kaskart skamba jo tariami žodžiai: „Už Dievo saugomą mūsų šalį Lietuvą“. Kaskart meldžiamasi ir už Lietuvos kariuomenę. V. Mockus yra lietuvis, tačiau išpažįstą ortodoksų religiją. Jis mano, kad skirtumai tarp ortodoksų ir katalikų religijų turėtų išnykti, nes šaknys tos pačios – esame krikščionys.

Stačiatikių kunigas V. Mockus kviečia keliauti po Lietuvos ortodoksų šventvietes. Kelionę pradėsime nuo Vievio stačiatikių bažnyčios, kur būta vienuolyno ir spaustuvės. Mus pasitinka parapijos šventikas vienuolis Venjaminas.

Toliau vykstame į Kruonio miestelį. Ten dvarininkas Teodoras Oginskis pastatė pirmąją unitų bažnyčią, prie jos buvo įsteigtas unitų Bazilijonų vienuolynas. Parapijos klebonas Robertas Mikalauskas papasakos apie T. Oginskio ir jo sūnaus antkapinius paminklus, iškaltus iš violetinio atspalvio marmuro.

Apžiūrėsime nedidelę medinę ortodoksų bažnyčią Kruonio miestelio pakraštyje.

Pirmieji aplankysime vietą prie Kruonio, kurioje 1944 m. raudonųjų banditų buvo nužudytas stačiatikių Pabaltijo egzarchas, Lietuvos ir Vilniaus metropolitas Sergijus Voskresenskis. Konkreti nužudymo vieta buvo neseniai atrasta, todėl žadama ją įamžinti.

Vedėja Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gegužės 3 d., 15.03 val. ir pirmadienį, gegužės 5 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...