captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – klarneto pedagogas Egidijus Taleikis

„Didžiausias muzikos mokytojų konkurentas šiais laikais – kompiuteris“, – sako mokytojas Egidijus Taleikis, aktyviai sekantis mūsų ir tarptautines klarneto specialybės dėstymo naujienas ir bendras kultūros tendencijas.

Pirmoje laidos dalyje svečiuosis beveik 30 metų pedagoginio darbo patirties įgijęs klarneto pedagogas Egidijus Taleikis. „Didžiausias muzikos mokytojų konkurentas šiais laikais – kompiuteris“, – sako mokytojas, aktyviai sekantis mūsų ir tarptautines klarneto specialybės dėstymo naujienas ir bendras kultūros tendencijas. Kaip retam pedagogui vyrui kartais jam tenka atstoti berniukams nesamą arba darbuose, versle paskendusį ir laiko sūnui neskiriantį tėvą... Pokalbyje bus apžvelgtas ir tik pasibaigęs pučiamaisiais instrumentais grojančių vaikų metų įvykis – respublikinis Juozo Pakalnio vardo konkursas.

Antroji laidos dalis supažindins su XIX amžiaus pirmosios pusės vokiečių kompozitoriumi Conradinu Kreutzeriu ir svarbiausiu instrumentiniu jo opusu – Septetu Es-dur pučiamiesiems ir styginiams. Dabar beveik pamirštas kūrėjas ir dirigentas anuomet buvo viena ryškiausių asmenybių bydermėjerio stiliaus salonuose ir teatruose.

Ved. Marius Šinkūnas ir Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – balandžio 30 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...