captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: oficialaus pasiūlymo dėl mažesnės dujų kainos nesulaukta

Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad nėra sulaukęs oficialaus Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pasiūlymo dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai, tačiau tvirtina, kad esą siūloma 20 proc. kainos nuolaida būtų teisinga.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius kartoja, kad nėra sulaukęs oficialaus Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pasiūlymo dėl mažesnės dujų kainos Lietuvai, tačiau tvirtina, kad esą siūloma 20 proc. kainos nuolaida būtų teisinga. Tokią nuolaidą Rusijos tiekėjas siūlo ne tiesiogiai Vyriausybei, o dujų importuotojai bendrovei „Lietuvos dujos“, kurios valdyba pasiūlymus svarstys šį trečiadienį.

„Vilmorus“ apklausa rodo, kad  lietuvybės išlaikymas yra svarbus keturiems iš penkių užsienio lietuvių, o sprendžiant dėl grįžimo į Lietuvą ne mažiau nei ekonomika svarbus psichologinis klimatas. Užsienio lietuvių apklausoje, kurioje geriau atspindima aukštesnį išsilavinimą turinčių emigrantų nuomonė, devyni iš dešimties respondentų teigė, kad domisi įvykiais Lietuvoje, tačiau didžioji dalis lietuviškoje žiniasklaidoje pasigenda pozityvios informacijos apie tėvynę.

Kuršių nerijoje toliau budi ugniagesiai gelbėtojai. Dėl čia kilusio gaisro ir sausros Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nutarė apriboti poilsiautojų lankymąsi Smiltynės miškuose. Draudimas galios iki gausaus lietaus. Šiuo metu Smiltynės miškuose vaikščioti ir važiuoti dviračiais  galima tik pėsčiųjų ir dviračių takais.

JAV iždo sekretorius Jacobas Lew pareiškė, jog Maskvai įvestos naujos sankcijos atkreips Rusijos dėmesį. Pirmadienį JAV ėmėsi baudžiamųjų priemonių prieš septynis rusų pareigūnus ir 17 bendrovių, kurios siejamos su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tuo tarpu ES paskelbė į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukianti dar 15 pavardžių, o Kanada pranešė, jog imsis priemonių prieš dar devynis asmenis ir du bankus. Apie tai paskelbta Vakarams didinat spaudimą Rusijai imtis žingsnių sumažinti įtampą kaimyninėje Ukrainoje.

Etnologas Libertas Klimka – su pavasariška nuotaika apie Tautinio atgimimo ąžuolyną, pradėtą sodinti prieš 25-erius metus prie Jono Basanavičiaus gimtosios sodybos Ožkabaliuose.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, kalbos valandėlė.

Laidą veda madona Lučkaitė. Redaktorius Česlovas Burba.

„Lietuvos diena“ balandžio 29 d., antradienį nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close