captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – Duke‘o Ellingtono portretas

Balandžio 30-oji – Tarptautinė džiazo diena. Šia prieš trejus metus paskelbta švente UNESCO siekė pabrėžti ypatingą džiazo svarbą skleidžiant taiką, skatinant kultūrų įvairovę ir dialogą bei saviraiškos laisvę.
Pianistas<br> kompozitorius<br> aranžuotojas ir bigbendo lyderis Duke‘as Ellingtonas.
Pianistas
kompozitorius
aranžuotojas ir bigbendo lyderis Duke‘as Ellingtonas.

Balandžio 30-oji – Tarptautinė džiazo diena. Šia prieš trejus metus paskelbta švente UNESCO siekė pabrėžti ypatingą džiazo svarbą skleidžiant taiką, skatinant kultūrų įvairovę ir dialogą bei saviraiškos laisvę. Džiazas bendrauja laisvės kalba, suprantama visose kultūrose, ir tiesia dialogo tiltus tarp jų. Džiazas – tai ištisas pasaulis muzikoje, savotiška respublika su savo įstatymais, savo lyderiais ir savo dėsniais. O pagrindinį šios respublikos įstatymą, kurį galėtume pavadinti „Džiazo konstitucija“, savo istorine kompozicija „Nėra džiazo be svingo“ dar prieš 8 dešimtmečius apibrėžė pianistas, kompozitorius, aranžuotojas ir bigbendo lyderis Duke‘as Ellingtonas.

Simboliška, kad Tarptautinės džiazo dienos išvakarėse džiazo pasaulis mini 115-ąsias Duke‘o Ellingtono gimimo metines. Jam ir jo nemariai kūrybai skiriama ši laida.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ balandžio 30 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...