captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytojas Romualdas Granauskas

„Cenzūra išnyko, bet egzistuoja etinė ir estetinė riba, kurios kažkas tau neleidžia peržengti. Svarbu nemeluoti. Ne taip, kaip žurnalistui sakyti tik tiesą. Tiesa mene gali būti iškraipoma vardan tos pačios tiesos. Ne dėl honoraro ar populiarumo. Taip aš suprantu menininko misiją visais laikais ir prie visų valdžių“, – sako rašytojas Romualdas Granauskas. 
Rašytojas Romualdas Granauskas. R. Vilimo (BFL) nuotr.
Rašytojas Romualdas Granauskas. R. Vilimo (BFL) nuotr.

„Cenzūra išnyko, bet egzistuoja etinė ir estetinė riba, kurios kažkas tau neleidžia peržengti. Svarbu nemeluoti. Ne taip, kaip žurnalistui sakyti tik tiesą. Tiesa mene gali būti iškraipoma vardan tos pačios tiesos. Ne dėl honoraro ar populiarumo. Taip aš suprantu menininko misiją visais laikais ir prie visų valdžių“, – sako rašytojas Romualdas Granauskas.

„Pirmą kartą komisija galėjo rinkti iš tokios filmų gausos. Ne visada kiekybė perauga į kokybę, bet gal jau baigėsi tų iškankintų, po dešimt metų kuriamų filmų laikas. Kai filmų yra daugiau, tuomet ir pradeda aiškėti, kas yra sukurta“, – sako Lietuvos kino akademijos tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė. Pokalbis apie kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ ir kino kokybę kalbėsime.

„Kuo pigesnis filmas, tuo daugiau laisvės. Kuo didesnis biudžetas, tuo daugiau komercinių suvaržymų – siekiama pasiekti kuo platesnę publiką, bet kuo ji platesnė, tuo daugiau reikia daryti kompromisų“, – sako „Kino pavasario“ svečias, Berlyno tarptautinio kino festivalio programos „Jaunojo kino forumas“ vadovas, kino kritikas Christophas Terhechte.

Lietuvoje tęsiasi Nacionalinė bibliotekų savaitė. Kaip pasikeitė biblioteka nuo tų laikų, kai pagrindinė jos funkcija buvo saugoti nuo žmonių brangias knygas? – apie tai aiškinsis Audra Čepkauskaitė.

„Retkarčiais, kai mane ypač nustebina kitų žmonių nesusigaudymas akivaizdžiuose profesiniuose dalykuose, imu ir parašau kokį komentarą, kuriame paaiškinu tiems, svetimiems, kaip viskas veikia iš tikrųjų“, – sako menotyrininkas Ernestas Parulskis. Šį kartą  – apie pinigus kultūrai iš gavėjo pozicijų.

„Visada jaučiau poreikį būti spontanišku, impulsyviu. Man tikrai labai patinka, kad grodamas kūrinį galiu kaskart jį atlikti kitaip, sukurti kažką nauja. Tai - laisvė. Nuostabu jausti, kad muzikoje galiu būti laisvas. Todėl ir esu būtent džiazo muzikantas“, – sako "Kaunas Jazz" festivalio svečias – jaunoji Europos džiazo sensacija, norvegų saksofonininkas ir kompozitorius Marius Nesetas. 

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su rašytoju Romualdu Granausku.

 

Ved. Gailutė Jankauskienė

„Kultūros savaitė“ – balandžio 26 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...