captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: narystė ES dosni ne tik gerų pokyčių

Šią savaitę minėsime dešimtmetį narystės Europos Sąjungoje.

Šią savaitę minėsime dešimtmetį narystės Europos Sąjungoje. Be abejonės, Lietuvoje nėra kaimo, miestelio, rajono, regiono, žmogaus gyvenimo, kurio nebūtų vienaip ar kitaip paveikęs stojimas į ES. Dešimtmetis –  jau tinkamas laikas, praėjus euforijai, realiau vertinti  pokyčius. Radviliškio rajone pastarajį dešimtmetį  kūrėsi modernūs ūkiai, alternatyvūs tradicinei gamybai, radosi daug kitų naujovių. Deja, ryškėja ir neigiamos tendencijos.

Prieš dvi savaitės prasidėjo pasėlių ir naudmenų deklaravimas. Žemdirbiai jau gali eiti į seniūnijas ar savivaldybes ir tvarkyti dokumentus- teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms gauti. Kaip rodo dešimtmečio patirtis – pirmosiomis savaitėmis niekas neskuba. Neskubama ir Kauno rajono Batniavos seniūnijoje- per dvi savaites nepateikta nė viena deklaracija, bet seniūnas Vytautas Astromskas nusiteikęs ramiai, nes dokumentų tvarkymo procesas jau nusistovėjęs, kompiuterizuotas ir visi spėja laiku pateikti paraiškas. Nors seniūnijoje  nėra nuolat  dirbančio specialisto, jis  vienai dienai per savaitę atvažiuoja  iš Vilkijos.

Rubrika „Diena kaime“ bus su Ramute Milušauskiene, Nemuno kilpų regioninio parko vyriausiaja specialiste, atsakinga už renginių organizavimą ir kultūros paveldą. Nemuno kilpų regioninis parkas – vienas didžiausių iš 30 šalies regioninių parkų – užima 25 000  hektarų. Savo unikalumu, kraštovaizdžio verte bei įvairove parkas prilygsta ir  šalies nacionaliniams parkams. Du trečdalius Nemuno kilpų regioninio parko užima miškai – garsusis Punios šilas su rezervatu, Prienų šilas, Siponių miškai. Parke yra 18 draustinių, daug vertingų istorijos, kultūros ir gamtos objektų. Visus juos geriausia žino Ramutė Milušauskienė, taigi tikrai bus įdomu sužinoti kas pavasarį vyksta parko teritorijoje esančiuose kaimuose, ar sutaria žemdirbiai su gamtosaugininkais, gal jau prasidėjo intensyvus turistinis sezonas? Pirmiausia – koks savaitgalis buvo parke?
        
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – pirmadienį balandžio 28d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...