captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: menininkai Dan ir Lia Perjovschi

„Mes niekad nepasirašome dirbti kartu, net ir ši paroda – tai yra lyg dvi parodos vienoje. Mes jau seniai nusprendėme kurti atskirai, nesimaišyti, ir tam yra priežastis. Juk mūsų visuomenėje dominuoja vyras, todėl viskas, ką padaro moteris, lieka fone, užnugaryje. Todėl menininkų poroje visi matytų vyro darbus. Tad geriausia išeitis mums kurti atskirai“, – apie tai, kodėl kuria atskirai, pasakoja rumunų menininkas Dan Perjovschi, kuriantis piešinius visuomenei aktualiomis temomis. 
Menininkai Lia ir Dan Perjovschi.
Menininkai Lia ir Dan Perjovschi.

„Švęsdami Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną norime atkreipti dėmesį, kad intelektiniai kūriniai neatsiranda savaime. Kad jie gimtų, reikia daug mokytis, eksperimentuoti ir investuoti tiek laiką, tiek pinigus“, – teigia Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

 
Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.
 
„Stasė Mičelytė, formavusi kolekciją beveik šešiasdešimt metų, sukūrė tarsi neoficialios dailės metraštį“, – sako Stasės Mičelytės kolekcijos parodos kuratorė Nijolė Nevčesauskienė.
 
„Mes niekad nepasirašome dirbti kartu, net ir ši paroda – tai yra lyg dvi parodos vienoje. Mes jau seniai nusprendėme kurti atskirai, nesimaišyti, ir tam yra priežastis. Juk mūsų visuomenėje dominuoja vyras, todėl viskas, ką padaro moteris, lieka fone, užnugaryje. Todėl menininkų poroje visi matytų vyro darbus. Tad geriausia išeitis mums kurti atskirai“, – apie tai, kodėl kuria atskirai, pasakoja rumunų menininkas Dan Perjovschi, kuriantis piešinius visuomenei aktualiomis temomis. „Tai labai gerai, nes kiekvienas gali likti savame kelyje, dirbti savais būdais. Nes kitu atveju darytumėm per didelę įtaką vienas kitam“, – vyrą papildo performanso menininkė ir teoretikė Lia Perjovschi. Pokalbis su pasaulinio garso menininkais apie Lietuvoje pristatomą unikalią parodą, performanso meno raidą, socialinių temų pateikimą mene ir paprasčiausią paišymą.
 
 
Ved. Austėja Kuskienė.
 
„Ryto allegro“ balandžio 25 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close