captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lėlių teatro legenda – Vitalijus Mazūras

„Aš nebaigęs jokios teatrinės mokyklos. Ir ačiū Dievui. Kitaip būčiau sustingęs toje mokykloje. Po Vilniaus dailės instituto baigimo mane net penkerius metus persekiojo akademizmas, taisyklės. Pasirodo, jas reikia griauti. Bet ne viskas griūna iš karto – kol nesurandi savojo aš“, – sako įspūdingą jubiliejų pasitinkantis, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, lėlininkas Vitalijus Mazūras. 
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas<br> lėlininkas Vitalijus Mazūras.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas
lėlininkas Vitalijus Mazūras.

„Raimondas Gailiūnas nuoširdžiai ir giliai domisi budizmu, nors, pasak, tapytojo, jokių įšventinimų nėra gavęs. Jų ir nesiekia, menininkui taip pat svetimas garbės troškimas ir susireikšminimas. Kita vertus, kuklumu jis labiausiai ir priartėja prie tikrojo budizmo“, – teigia apie tapytoją rokiškietį R.Gailiūną sukurto filmo „Neužtikrintas saugumas“ režisierė Enrika Striogaitė. Pokalbyje apie dailininko parodos, tapybos katalogo „Atviras langas“ ir filmo pristatymą taip pat dalyvauja menininkas R.Gailiūnas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie prancūzų rašytoją, kurį galima laikyti narcizu, ir apie dainas, šlovinančias baisius nusikaltėlius.

„Aš nebaigęs jokios teatrinės mokyklos. Ir ačiū Dievui. Kitaip būčiau sustingęs toje mokykloje. Po Vilniaus dailės instituto baigimo mane net penkerius metus persekiojo akademizmas, taisyklės. Pasirodo, jas reikia griauti. Bet ne viskas griūna iš karto – kol nesurandi savojo aš. Man tos taisyklės galutinai sugriuvo kuriant spektaklį „Tigriukas Petriukas“. O statydamas „Eglę Žalčių karalienę“ aš jau buvau laisvas...visiškai“, – sako įspūdingą jubiliejų pasitinkantis, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, lėlininkas Vitalijus Mazūras. Pokalbis su dailininku ir režisieriumi apie vizijų įgyvendinimą, lietuvių autorių kūrybą lėlių teatre ir „apeitą žemės rutulį“.

 

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 24 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...