captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: saldumynai kuriami laboratorijose

Mūsų tikslas – gaminti sveikus ir skanius saldainius. Tam reikia inovatyvių technologijų, kurios padėtų produktui išlikti natūraliam“, – sako jau šimtmetį skaičiuojančios seniausios konditerijos įmonės Lietuvoje „Rūta“  direktorius Algirdas Gluodas. 
Saldainių fabriko „Rūta“ direktorius Algirdas Gluodas.
Saldainių fabriko „Rūta“ direktorius Algirdas Gluodas.

„Esu inžinierius mechanikas, ne technologas, tačiau idėjų įvairiausių kyla. Aš ieškau mokslininkų, kurie norėtų ir galėtų kartu kurti kažką nauja ir įdomaus. Mūsų tikslas – gaminti sveikus ir skanius saldainius. Tam reikia inovatyvių technologijų, kurios padėtų produktui išlikti natūraliam“, – sako jau šimtmetį skaičiuojančios seniausios konditerijos įmonės Lietuvoje „Rūta“  direktorius Algirdas Gluodas.

Bendradarbiaujant tiek su Lietuvos, tiek su Lenkijos mokslininkais, pasiekiame puikių rezultatų. Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute Babtuose kuriama laboratorija, kuri atvers naujas galimybes konditerijos gamintojams. Jau šiandien galime skanauti pagal naujausius mokslo pasiekimus „Rūtos“ sukurtus gaminius. Šaltyje džiovinti (liofilizuoti) vaisiai ir uogos stebina išsaugotomis aromatinėmis ir skonio savybėmis, išliekančiu pradiniu tūriu, spalva ir forma bei apie 98 proc. vitaminų. Dabar eilės laukia daug vertingų žmogaus organizmui turinčių medžiagų – daržovės.

Atsižvelgiant į besikeičiančius pirkėjų poreikius, asortimentas saldainių fabrike „Rūta“ kasmet papildomas, nuolat tobulinamos gamybos technologijos, parenkamos įvairesnės žaliavos. Pirmenybė teikiama natūralumui, ekologijai ir lietuviškoms žaliavoms. Lietuvoje išaugintos braškės, juodieji serbentai, šaltalankiai, moliūgai bei daugybė kitų lietuviškų uogų, vaisių bei daržovių, bičių pienelis ir žiedadulkės, medus ir riešutai – ypač vertinami.

Saldainių fabrike „Rūta“ gamyboje naudojamas vienas geriausių pasaulyje šokoladų, atsivežamas iš Belgijos. Dažnai apie šokoladą sklando įvairiausi mitai. Todėl nuspręsta šviesti Lietuvos gyventojus, pasakoti apie šokolado istoriją ir tikrąją jo vertę. Tuo tikslu įkurtas Šokolado istorijos muziejus, kuriam vadovauja Odeta Kirnienė.

 

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 23 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...